30. května 2019 11:57

Nejočekávanější hra roku vyráží dech v novém traileru. Death Stranding nám ukáže spektrální záhrobí!

Do říše mrtvých nakoukneme taky v češtině.

O největší události letošního herního podzimu je zřejmě rozhodnuto. Death Standing, dlouho očekávaná hra z dílny legendárního Hidea Kojimy, vyjde 8. listopadu s českými titulky exluzivně na PlayStation 4. Nový trailer navíc ukazuje gameplay a odhaluje další střípky z temného emocionálního příběhu.

Mnohé z herních prvků lze vypozorovat z videa, které se odehrává z velké části na travnatých planinách, ale ukazuje, že příběh bude podstatně košatější a z části se bude odehrávat na "onom světě", v dávno mrtvé minulosti.

Hlavní hrdina Sam Bridges (Norman Reedus) bude chránit lidský plod, který je jedinou nadějí pro budoucnost lidstva. Nadpřirozené události známé jako Death Stranding se začaly objevovat poté, co v blízké budoucnosti záhadné výbuchy otřásly planetou. Od té doby hrozí lidstvu spektrální tvorové, co otevírají jakýsi blíže nepopsaný svět záhrobí.

Právě armádě mrtvých velí hlavní padouch v podání Madse Mikkelsena, jehož role však nebude zdaleka tak jednoznačná, stejně jako u dalších důležitých postav, které trailer poprvé zevrubně představí.

Je jasné, že mnoho tajemství neodkryje zřejmě ani samotné hraní a Kojima si s ním bude hrát třeba v dalších chystaných dílech, jak ukázal v sérii Metal Gear Solid, pověstné svými často dost ujetými dějovými zvraty a konspiracemi.

Zajímavým prvkem bude asynchronní multiplayer – hráči si budou pomáhat posíláním zásob a sdílením svých základen. Samotný zážitek však bude singleplayerový. Pokud ve hře zemřete, nepřijde nahrávací obrazovka, ale budete si muset najít cestu mezi životem a smrtí. Špatným nápadem bude bezhlavé zabíjení nepřátel, protože byste je pak mohli potkat znovu v nové ještě hrozivější podobě.

Těšíte se na novou Kojimovu pecku?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný