17. července 2018 14:58

Nový datadisk k World of Warcraft se blíží! Tady je 5 největších změn, na které se ve hře můžete těšit

World of Warcraft se dočkal zásadního patche. Co nového do hry přináší?

Do spuštění nového datadisku World of Warcraft: Battle for Azeroth zbývá necelý měsíc a hráči tak mají posledních pár týdnů na to dokončit nedodělané úkoly, porazit zbývající bosse a připravit se na blížící se konflikt mezi Aliancí a Hordou, jenž bude hru tematicky provázet příští dva roky jejího života.

Jak už tomu tak bývá, startu samotné expanze předchází obří pre-patch, jenž tentokrát nese označení 8.0.1 a přináší do hry hned celou řadu změn, které zásadně změní způsob, jakým jste ji doposud hráli. Tady je 5 největších novinek, které na vás teď ve hře čekají:

1. Válka začíná

Od začátku patche až do spuštění datadisku ve hře budete moci projít novou příběhovou kampaní, která vysvětlí, jak dojde k zapálení legendárního stromu Teldrassil, který doteď sloužil zároveň i jako startovní lokace Nočních elfů.

2. Narovnání zad i změna barvy kůže

U „holiče“ si teď budete moci jako Orc narovnat záda, jako Krvavý elf změnit barvu očí na zářivě zlatou, a jako Člověk třeba i změnit barvu kůže, pokud to uznáte za vhodné. Nový patch tak povolí ještě rozsáhlejší možnost úprav postavy, aniž byste za to museli utrácet skutečné peníze v herním obchodě.

3. War Mode změní PvP

Blizzard se rozhodl zamávat samostatným PvP realmům a všechny servery se tak slučují pod standardní formát Normal. Pokud máte zájem o souboje s ostatními hráči uvnitř světa, stačí si v hlavním městě vaší frakce (Orgrimmar pro Hordu, Stormwind pro Alianci) aktivovat nový War Mode, a přesunete se spolu s ostatními hráči, kteří tak učinili, do fáze otevřeného PvP. Zároveň s tím získáte přístup k dalším třem talentům, které budete moci používat i při běžném hraní, aniž byste se zapojili do aktivity libovolné PvP aktivity.

4. Menší čísla

Stejně jako tomu tvůrci hry učinili v minulosti, přináší pre-patch k Battle for Azeroth další stat squish, neboli procentové zmenšení čísel. Žádný strach, ačkoliv u sebe místo čísel v řádech milionů uvidíte jen pouhé tisíce, síla vaší postavy zůstane zachována. Blizzard chce hráčům jen poskytnout lepší orientaci v tom, co vlastně jejich postava provádí a jak je přitom mocná.

5. Update povolání

Zatímco některá povolání čekají nové animace kouzel (Warloci se mají na co těšit), všechna povolání a jejich příslušné specializace pak čeká zcela odlišný způsob hraní. S deaktivací artefaktů se totiž některé schopnosti přesunou mezi tzv. základní výbavu, zatímco řada talentů bude zcela odstraněna, nebo nahrazena novými. Hráči tak de facto mají měsíc na to zvyknout si na nový systém, nebo si začít hledat povolání, které je bude na novém datadisku víc bavit.

- - -

Zkrátka World of Warcraft opět volá všechny staré i nové hráče do zbraně, a pokud jste o hře přemýšleli, nikdy nebyl lepší čas jí dát šanci než právě teď. Pro ty z vás, kteří byste se chtěli dozvědět něco málo i o příběhu, mrkněte na kratičkou upoutávku k chystané animované sérii Warbringers, která celý Battle for Azeroth uvede.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný