7. listopadu 2019 13:31

Denní limit hraní pro nezletilé je realitou. Kdy a jak dlouho se v Číně smí hrát?

Čína vyrazila do boje proti mladým pařanům.

Čínská vláda zavádí tvrdá omezení pro hráče mladší osmnácti let. Ve všední dny můžou hrát pouze 90 minut denně a nesmí hrát mezi 22. hodinou a 8. hodinou ranní. O víkendech je denní limit vyšší, konkrétně 180 minut.

Nové opatření taky omezuje utrácení ve hrách. Hráči ve věku 16 až 18 let mohou utratit v přepočtu maximálně 57 dolarů měsíčně, ti mladší pak ještě o polovinu méně. Čínské úřady se tím dle vyjádření politiků snaží zamezit hráčské epidemii, která se neblaze projevuje na motivaci mladší generace k rozvíjení svých schopností v reálném životě. Své ambice totiž uplatňují snadnějším způsobem ve světech virtuálních.

Realizaci budou mít na starost samotná herní studia, která musí zavést funkční omezení do všech svých her, jinak jim bude odebrána licence pro vydávání a provozování her v Číně. Musí tak do všech (tedy i mobilních) her zavést registraci pod pravým jménem, kterou bude u nezletilých potvrzovat zodpovědná osoba (rodič).

Bez přihlášení nebude možné žádnou hru spustit, nezletilým pak bude hraní zablokováno, když překročí zmíněný denní či měsíční limit. Pokud bude pravidlo platit bez výjimek, pak v Číně v podstatě zlikviduje esport u nezletilých.

Co říkáte na nový čínský systém? A bude v praxi fungovat?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný