1. září 2020 14:58

Konec podvádění v Call of Duty: Firma Activision zamezila prodávání cheatů

Vydavatel populární střílečky se zaměřil na autory cheatů, kteří je okamžitě vypnuli pro všechny hráče.

Activision se rozhodl pro tvrdší boj s on-line podváděním ve hrách Call of Duty: Modern Warfare a Warzone. Místo aby se zaměřil na hráče, kterým za takové chování hrozí dočasné vypnutí účtu i trvalý vyhazov, rozhodl se jít přímo po autorech cheatovacích programů.

Zažaloval totiž provozovatele populárního serveru CxCheats, kde se o cheatech diskutovalo, ale hlavně se tam kupovaly za průměrnou cenu nemalých 60 dolarů. Cheaty nabízely aimboty pomáhající s mířením, odhalení všech hráčů na mapě, zvětšení minimapy nebo různé další vizuální nápovědy.

S podáním žaloby skončily nejen stránky CxCheats, ale i podpora cheatů a všech služeb s nimi spojenými. Ty tak přestaly fungovat a hráči jsou rozzlobení, že nedostávají, za co si zaplatili. Obchodníkům s cheaty hrozí nejenom soudní postih a tučné pokuty, ale čelí i nárokům na vrácení peněz zákazníků, i když ty budou těžko vymahatelné.

Provozovatelé CxCheats se ke kauze vyjádřili na Redditu v příspěvku, který mezitím smazali: „Výsledkem našeho sporu s Activision je ukončení vývoje a podpory všech produktů souvisejících s Call of Duty a dalších služeb poskytovaných přes naše stránky... Omlouváme se za způsobenou bolest všem hráčům Call of Duty.

Souhlasíte s postupem Activisionu, nebo by se měl soustředit spíše na vylepšování anticheatovacích nástrojů samotných her?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný