14. června 2021 10:34

Češi míří do Age of Empires! V oficiálním přídavku budeme hrát za husity v čele s Janem Žižkou

Populární středověká strategie si konečně vzpomněla na Království české.

Populární strategie Age of Emires II: Definitive Edition dostane nové oficiální rozšíření s názvem Dawn of the Dukes, které se soustředí na dva nové národy, Čechy a Poláky. Vyjde už v srpnu a k předobjednávkám na Age of Empires IV bude zdarma.

Dostaneme trojici nových kampaní. Oba nové národy budou disponovat unikátními technologiemi a jednotkami. Češi se dočkají bojového vozu, z nichž husité stavěli svou unikátní vozovou hradbu. Samotní tvůrci přídavku ho popisují trochu nadneseně jako předchůdce moderního tanku. Další českou specialitou bude houfnice, tedy husitské pohyblivé polní dělo.

Česká kampaň se bude točit kolem vojevůdce Jana Žižky, kterého můžeme jako jednotku vidět na zimním snímku ze hry, stojícího před vozovou hradbou. Nakolik půjde o přesné zpracování husitských válek, včetně založení Tábora či zpěvu proslulého „Ktož jsú boží bojovníci“, zatím není jasné. Z tiskové zprávy však víme, že Žižka z obyčejných sedláků vytvoří elitní a oddanou armádu.

Snad se dočkáme i českých hlášek jednotek včetně: „Bijte papežence, nikoho neživte!“ Z obrázku je patrný český styl architektury budov, včetně variace na slavný hrad Karlštejn.

Poláci dostanou jednotu Obuch a pěšáka s válečným kladivem. Jejich kampani bude velet Hedvika z Anjou, což byla polská královna v letech 1384 až 1399, jež si za úkol vytyčila sjednocení Polska a Litvy.

Třetí kampaň je věnována litevských bratrům a velkoknížatům Kęstutisovi a Algirdasovi, kteří sice nebudou velet unikátnímu národu, ale jejich kampaň nabídne zajímavý boj proti křižákům i potomkům Čingischána.

Těšíte se?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný