31. května 2019 10:33

5 věcí, které byste měli vědět o novém Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty nás po dlouhé době naplňuje opravdu velkými očekáváními.

Reboot série Modern Warfare je realitou. Studio Infinity Ward oznámilo i datum vydání 25. října na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Jaké nejpodstatnější informace už o něm víme?

1) Známí hrdinové v novém příběhu

Můžeme se těšit na oblíbené postavy, jakými jsou seržant John "Soap" MacTavish, Gaz, seržant Paul Jackson nebo kapitán John Price. Nejde však o pokračování, takže celý příběh o boji s terorismem bude vybudován nanovo, i když třeba v povědomých kulisách.

2) Kruté perspektivy

Scenáristi opět chystají brutální a morálně i emocionálně složité scény, jakou bylo třeba kontroverzní střílení civilistů na moskevském letišti v misi "No Russian" v CoD: Modern Warfare 2.

Novináři, co viděli vybrané mise za zavřenými dveřmi, hovoří o střílení žen kryjících se za děti, když chtěji odpálit bombu, nebo snahu vysvětlit příběhem, jak z lidí ve válečných zónách vznikají radikálové.

Tvůrci se dle svých slov chtějí více odlišit od bombastické "superhrdinské" podznačky Black Ops směrem k realističnosti a hloubce vyprávění. Jelikož jde však stále o Call of Duty, bereme ta prohlášení s rezervou.

3) Zcela nový engine

Až pětkrát více geometrických detailů, ray-tracing, 4K s HDR, destrukce prostředí nebo realističtější noční a termální vidění. Po čtrnácti letech dostává Call of Duty zcela nový, od základu vybudovaný engine. Vypadá skutečně parádně a umí i davové scény, kterých prý ve hře bude přehršel. Infinity Ward ho chystají na příští generaci konzolí, protože bude samozřejmě pohánět i nadcházející díly CoD.

4) Žádný season pass

Pro získání dodatečného obsahu už nebude nutné kupovat season pass, takže všichni hráči budou mít "rovné podmínky". Nové mapy, updaty a další dodatečný obsah bude zdarma.

5) Cross-platform multiplayer a důraz na kooperaci

Modern Warfare umožní společný multiplayer napříč platformami, takže si proti sobě zastřílí i majítelé Xboxů a PlayStationů. Detailní popis multiplayerových módů si nechávají vývojáři na později.

Prozradili však, že velký důraz kladou na nový kooperativní mód, který nabídne speciální strategické mise vystavěné pro hráče všech schopností. Kolem battle royale vývojáři mlčí, ale pokud bude součástí, tak jistě ne při spuštění na trh.

Co říkáte na velký reboot značky Modern Warfare?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný