21. února 2018 12:26
Adam Vala

Assassin’s Creed Origins má speciální nový mód, který změní výuku dějepisu

Tohle je o dost lepší nežli powerpoint, co říkáte?

Od vydání dosud posledního dílu akční série Assassin’s Creed uteklo už několik měsíců a vývojáři ze studia Ubisoft usoudili, že je konečně čas na chvilku míru. Po krvelačném běsnění hlavního hrdiny Bayeka tak ke slovu přichází speciální historický mód, který má ambici stát se prototypem moderní výuky dějpisu.

Nový režim Discovery Tour, který přibyl do původní hry zcela zdarma, případně si ho můžete samostatně koupit za necelých 500 Kč, je sérií virtuálních procházek po starověkém Egyptě. Díky perfektnímu vizuálnímu zpracování a obrovské míře detailů však jde o skutečné historické vycházky, které jsou stejně tak poutavé jako přesné.

Celkově je na výběr 75 poznávacích cest, z nichž 16 se vine kolem pyramid, 14 vás protáhne Alexandrií, 20 se věnuje běžnému životu Egyťanů, 5 Římanů a zbývajících 20 se týká další plejády zajímavostí z dob Kleopatřina Egypta. Zajímavé rovněž je, že Egyptem nemusíte procházet coby assassín Bayek, ale máte na výběr 20 různých postav, které k mírumilovnému poznávaní sednou přece jen lépe.

Na přípravě Discovery Tour pracovali vývojáři spolu s celou řadou renomovaných historiků a v rámci vydání tohoto DLC můžete zhlédnout, jak se hra, potažmo výukový režim připravoval. Pokud vás nový režim zajímá, určitě mrkněte i na trailer a přijměte malé varování, abyste se před ponořením do téhle krásné studnice historických pramenů rychle zbavili všech vašich povinností. Hrozí totiž, že se budete chtít na týden ukrýt před vším a všemi, jen abyste měli čas procházet se po Egyptě.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný