13. dubna 2021 10:54

Kde by se mohl odehrávat další Assassin’s Creed? Mezi novými návrhy je i Brazílie

Chystaný díl může zamířit jinam, než většina hráčů očekává.

Jeden z hlavních scenáristů aktuálního dílu Assassin's Creed Valhalla promluvil o tom, kam by série mohla zamířit ve svém chystaném pokračování. Alain Mercieca nastínil v rozhovoru pro magazín The Gamer dvě varianty, z nichž obě jsou zajímavé tím, že se o nich dosud nemluvilo.

„Pokud budeme chtít udržet obří rozsah našich her, přímo se nabízí bohatá a dosud neprozkoumaná kultura Jižní Ameriky... Doba Inků a španělských conquistadorů byla velice fascinující. Trochu jsme se o to téma otřeli v Black Flag, ale mám na mysli spíše oblast dnešní Brazílie,“ vysvětlil Mercieca.

Druhá možnost je ještě překvapivější. Jedná se totiž o středomořský ostrov Malta kolem roku 5200 před Kristem v době tajemstvím zastřené megalitické kultury. Jednalo by se o zásadní změnu měřítka, která by umožnila vývojářům vytvořit herní mapu i celkový konflikt v realističtějším a komornějším duchu.

Když přede mě postavíte malou skupinu bojovníků v zapadlé civilizaci na ostrově Malta s možností proniknout do ní a rozpoutat revoluci, nemůžu být jako člověk, který je posedlý historií, víc nadšený,“ poznamenal Mercieca.

Dodejme, že jde o soukromé vyjádření jednoho ze scenáristů, nikoli oficiální oznámení Ubisoftu. Každopádně může jít o mediální fintu s cílem zjistit, jak na nabízené varianty bude reagovat komunita.

Která z možností vám přijde zajímavější?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný