23. března 2023 17:00

Herní návrat Vetřelců vypadá parádně. James Cameron by nový trailer určitě pochválil

Oficiální gameplay trailer hry Aliens: Dark Descent

Nová hra ze světa Vetřelce ukazuje, co bude třeba k přežití na vražedné planetě.

Bude to už skoro třičtvrtě roku, co byla poprvé představena akční real-time strategie Aliens: Dark Descent. A jelikož má vyjít 20. června 2023, byl už nejvyšší čas, abychom dostali taky první záběry z hraní. A vůbec nevypadají špatně!

Z vrchního izometrického pohledu můžeme vidět způsob vedení čety, která je složená z jednotlivců, kteří automaticky vykonávají zadané úkoly podle své specializace. Velení je jednoduché, aby nabídlo svižný a pohodlný zážitek jak hráčům s klávesnicí a myší, tak těm s konzolovým ovladačem.

Potěší solidní grafika s atmosférickým nasvětlením a věrností filmové sérii a taky předělové filmečky. Příběh odehrávající se 20 let po událostech filmového Vetřelce 3 navíc nevymýšlí nic přehnaně složitého – prostě se budeme probíjet Xenomorfy napadenou kolonií na planetě Lethe. Potěší dost otevřené prostředí, v němž si budeme moci vybírat i postranní mise a úkoly.

Ukázany jsou možnosti vylepšování členů týmu, dokupování zbraní a vybavení. Zdůrazněno je taky, že smrt každého hrdiny bude permanentní, což bude zvyšovat napětí. Stres se projeví taky na samotných členech týmu. Když je budeme přetěžovat a vrhat do extrémních a děsivých situací, zhorší se jim muška a další schopnosti, nebo jim dokonce hrábne, a oni tak ohrozí celou misi. Každá z těch hlavních by měla zabrat mezi 20 minutami až hodinou.

Aliens: Dark Descent vyvíjí francouzské studio Tindalos Interactive, jehož vývojáři předtím pracovali na taktické sérii Battlefleet Gothic: Armada. Vyjde 20. června pro PC a minulou i aktuální generaci konzolí PlayStation a Xbox.

Zdroj: Polygon

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný