31. října 2016 14:26
Adam Vala

Aféra kolem tragického No Man’s Sky pokračuje! Dalšímu výroku tvůrce hry se už budete jen smát

Tahle hra je snad prokletá. Nejdřív nenaplněné sliby a nadále jen výmluvy a přešlapy...

Pokud z nějakého důvodu sledujete twitter lidí ze studia Hello Games, kteří mají na svědomí hru No Man’s Sky, pak jste pravděpodobně zaregistrovali tweet, ve kterém kdosi z vývojářů říká: „Hra No Man’s Sky byla chyba.“ Samozřejmě toto prohlášení vyvolalo velký rozruch a ze začátku se vše zdálo jako hodně špatný vtip, který nepochopí ani ten největší cynik na světě.

Připomeňme si, že No Man’s Sky bylo propadákem na plné čáře – hra neobsahovala ani zdaleka to, co vývojáři slibovali, navíc si mnohými prohlášeními vyvraceli již potvrzené věci a naopak a ono pompézní tajemství uprostřed galaxie bylo vysloveně k smíchu. Přesto se zdá, že tweet byl publikován nekontrolovatelně někým zevnitř.

Šéf vývoje Sean Murray se proto snažil celou situaci vysvětlit a přerušil tak dlouhé týdny trvající hradbu mlčení. Uvedl, že šlo samozřejmě o chybu a momentálně v Hello Games zjišťují, kdo celý incident způsobil. Při té příležitosti ale Murray přeci jen nadzvedl stavidla informační hráze a naznačil, že si plně uvědomuje selhání, které však vývojářům nebrání v tom, aby jej napravili.

Hra dle jeho slov zkrátka nebyla dokončená a také kvůli tlaku ze strany Sony, hru co nejdříve vydat, vzniklo z vysněného projektu to, co vzniklo. Hra je ale nadále doplňovaná o obsah a není vyloučeno, že v budoucnu bude taková, jaká měla být na začátku. Otázkou samozřejmě je, zda to ještě někoho bude zajímat…

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný