29. prosince 2017 22:08

9 herních obalů, které jsou tak boží, že bychom je chtěli jako plakáty na zeď

Zatlačte slzu vzpomínkami na klasiku.

V éře digitálních her se herní obaly stávají stále vzácnější komoditou. Vzpomněli jsme na devatero z těch, které jsou buďto uměleckou klasikou nebo jim jednoduše vděčíme za krásné vzpomínky.

9) Ico

Hned první případ patří mezi naprosté skvosty – Ico u nás sice není tak populární titul, obal vás však naprosto vtáhne do jeho atmosféry a fantastického světa.

8) Star Wars: Knights of the Old Republic

Naopak KOTOR platí za titul, který nám pomohl přečkat ty slabší momenty z prequelové ságy Hvězdných válek. Zatímco George Lucas se snažil vybičovat Haydena Christensena k hereckým výkonům, my prožívali daleko hlubší prequel - a klasický obal hry proto dýchá desítkami hodin dobrodružství.

7) Quake III Arena

Jednoduchý jako břitva, brutální jako do noci se táhnoucí LAN párty. Dodnes nám v hlavě zní slova jako „frag“ nebo „railgun“. Obal Quakea III nám sice trochu vyvolává posttraumatický syndrom ze všech těch smrtí… takový je však život pařana.

6) Left 4 Dead

Geniální minimalističnost, která by buďto mohla patřit čtvrtému dílu nějaké ságy nebo hře se čtyřmi protagonisty. I v éře nejrůznějších zombie her/filmů/seriálů má obal Left 4 Dead své unikátní kouzlo.

5) Borderlands

Brutální vraždění ještě nikdy nebylo tak barevně zábavné! Borderlands patří do vzácné sorty her, které virtuální násilí dovedly podat skutečně s nadhledem. A nic to neukazuje tak dobře, jako malůvka na krabici.

4) Grim Fandango

Jedna z nejlepších adventur všech dob je vtipnou variací na klasické noirové detektivky… ze záhrobí. Akurátně vůči tomu je Grim Fandango oděno do plakátu, který úspěšně tlumočí obojí!

3) Skyrim

I když Skyrim přišel již v éře, kdy digitální hry kráčely vstříc všeobecnému rozmachu, krabičku s tímhle výjevem přesto vlastní nenulový počet z nás. Majitele poznáte dobře – při pohledu na obrázek dostanou husinu a zalesknou se jim oči…

2) GTA: Vice City

Gangsterka nejvyšší jakosti je dost možná nejlepší věcí, jakou kdy Rockstar vrhl na světlo světa - ve své době byla naprosto bezkonkurenční. Osmdesátková atmosféra ze sluncem a zakázanými slastmi zalité digitální obdoby Miami z krabice přímo sálá!

1) Doom

Akce! Napětí! Monstra! Romantika! Krabice Dooma má vše, snad s výjimkou toho posledního – ale to jenom pokud opravdu dojemnou láskou nezbožňujete pořádné futuristické kvéry. Doom je láska, jejíž retro kvality dodnes zůstávají slzopudně povědomé.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný