17. července 2017 13:35
Adam Vala

7 nejlepších her, které letos zatím vyšly! Nestěžujte si, že není co hrát, je to lež

Už jste všechno dohráli a nudíte se? Tady je seznam toho nejlepšího, co letos vyšlo

Ačkoliv je léto vždycky trochu prudérní období pro hráče - a to nejen proto, že se u svých herních počítačů a konzolí potí mnohem víc nežli v zimě - nemusí nikdo zahazovat flintu do žita. Pořád je totiž co hrát a co dohánět! A jestli nám nevěříte, tak tady máte deset nejlepších her, které v tomhle roce vyšli a měli byste si je zahrát.

NIOH

Už jste dohráli všechny díly Dark Souls? Dojeli jste Bloodborn? Dokonce jste zkusili i nedormlou polskou hru Lords of the Fallen? Pak určitě sežeňte Nioh a pusťte se do hraní. Tenhle průnik mezi "fromovkami" a Zaklínačem je naprosto skvělý a udrží vás u hraní hodně dlouho. Skill je potřeba, odměna je ale v tomhle japonském světě hodně sladká.

FOR HONOR

Jestli si chcete zabojovat bez nějaké další omáčky a navíc ještě s kamarády, pak určitě vyzkoušejte For Honor. Ať už si vezmete středověkého rytíře nebo samuraje, čeká vás jednoduchý, ale účinný soubojový systém jeden na jednoho a spoustu multiplayerové zábavy!

RIME

Pro vyznavače klidných her a poetiky je tu Rime - logická adventura, ve které se vžijete do role chlapce, který se probouzí na pestrobarevném ostrově s jen zdánlivým cílem, co má vlastně dělat. Po několika minutách se ale před vámi rozvine překvapivě zajímavá a hluboká hra s poselstvím.

WHAT REMAINS OF EDITH FINCH

A u pomalejších her ještě chvíli zůstaneme - pokud jste hráli například Everybody Gone to the Rapture, pak budete odkaz Edith Finch milovat. Jde o rodinný příběh se skvělým designem a mechanismy, které ve vás zůstanou opravdu hodně dlouho. Nic jiného vám říct nemůžeme, ale zahrajte si tuhle věc a nebudete litovat ani jediné vteřiny, kterou u ní prosedíte.

INJUSTICE 2

Že vás nebaví bojovky? Tak zkuste bojovku s příběhem! A ještě lépe - komiksovým příběhem. Injustice 2 míchá téma komiksů od DC do tohohle výbušného mixu, který stojí za hřích už jen proto, že v něm najdete Wonder Woman a Batmana! Hra má perfektní grafiku a je do velké míry přístupná i naprostým nováčkům.

RESIDENT EVIL 7

Pokud se chcete bát, pak určitě sáhněte po zaručené záležitost - Resident Evil. Sedmý díl je, pravda, odlišný od toho, co jsme mohli hrát v předchozích dílech, ale zachovává si perfektní atmosféru i ve first person perspektivě. Některé momenty vás budou strašit ještě hodně dlouho po dohrání, jen pozor, Resi 7 je zároveň i dost akční.

ZELDA: BREATH OF THE WILD

Jestli jste už překonali mylné dogma, že japonské hry nejsou pro dospělé, pak už pravděpodobně máte Nintendo Switch a už jste hráli novou Zeldu. Pokud váháte, dostáváte od nás zelenou - Breath of the Wild je totiž nejen krásná hra, ale také jedna z nejinovativnějších, jaké kdy spatřily světlo světa. Je s podivem, kolik novinek a originálncíh mechanismů se skrývá v tak líbezné hře a učit by se mohli i ti největší velikáni typu The Elder Scrolls nebo Zaklínač.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný