11. června 2019 11:07

5 věcí, které potřebujete vědět o nových herních Avengers

Nenechte se zmást, Avengers nezažívají žádnou Endgame, ale už na jaře nadcházejícího roku jednu novou hru odstartují.

Marvel's Avengers jsou na světě. Epická videohra vznikla ve spolupráci studií Crystal Dynamics (restartovaný Tomb Raider) a Eidos Montréal (Deus Ex) se samotným Marvelem, který dohlížel na celkové zasazení do slavného komiksového univerza. Co byste o hře měli rozhodně vědět?

1) Originální příběh

Hra se drží původní komiksové předlohy a nebude nijak propojená s filmovým příběhem. Trailer ukazuje otevírací scénu, kdy Avengers slavnostně představují svou novou centrálu a létající koráb poháněný experimentálním druhem energie. Jenže A-Day přeruší katastrofické události, které vyženou hrdiny do akce. Tým přijde o Captaina Americu a rozpadne se.

Pět let poté jsou všichni superhrdinové postaveni mimo zákon a svět se ocitne na hranici zániku. Jedinou šancí je dát se zase dohromady...

2) Vlastní pojetí hrdinů

Tvůrci nabízejí vlastní pojetí supehrdinů, což bude mnoha fanouškům zvyklým na jejich filmovou podobu dělat velké problémy. Každopádně najali ty největší talenty z herního a dabingového světa. Tady je základní parta:

Iron Man / Tony Stark Nolan North (Nathan Drake z Uncharted, Desmond Miles z Assassins Creed, Ghost z Destiny) Hulk / Bruce Banner Troy Baker (Joel z The Last Of Us, Booker DeWitt z Bioshock Infinte, Sam Drake z Uncharted) Black Widow Laura Bailey (Mary Jane z Marvel's Spider-Man, Kait Diaz z Gears of War, Akali z League of Legends) Captain America Jeff Schine (Burke z Mafia 3, Javier z The Walking Dead: Season 3) Thor Travis Willingham (Thor v mnoha videohrách, Sergej v CoD: Black Ops, Harvey Dent z Batman: Telltale Series)

Zde představení hrdinů v čase 7.00:

3) Kooperativní hraní, žádné lootboxy

Bude možné hrát jako singleplayer nebo co-op až ve čtyřech hráčích s využíváním specifických schopností hrdinů. Square Enix slíbil, že ve hře nebudou žádné lootboxy či pay-to-win mechanismy.

4) Sezonní obsah zdarma

Avengers budou vycházet na sezony, které postupně přidají nové kapitoly příběhu, nové hrdiny i prostředí. Vše bude k dispozici zdarma. Epický zážitek se má rozšiřovat po dobu několika let.

5) Příští jaro pro všechny

Avengers vyjdou 15. května 2020 na PC a konzole, jenže zahrát si ho budou moci v podstatě všichni s dobrým připojením k internetu. Jde totiž o jeden z oznámených titulů v programu streamovaného hraní Google Stadia, který by mohl příští rok fungovat i v Česku.

Kdo si předobjedná hru na PlayStation 4, dostane se jako první do betaverze a získá exkluzivní benefity.

Co říkáte na herní Avengers?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný