5. října 2020 10:48

Uživatelské testování PlayStationu 5 potvrdilo vysokou rychlost a méně místa na disku

Nový PlayStation se dostal do rukou prvních japonských hráčů, kteří se podělili o své dojmy.

Sony rozeslala PlayStation vybraným japonským youtuberům a streamerům, kteří si mohli zahrát některé hry a podělit se i o celkové dojmy z nové konzole. Kromě předinstalované plošinovky Astro’s Playroom se pustili taky do akce Godfall, plošinovky Balan Wonderworld a next-gen předělávky Devil May Cry 5. Tady je shrnutí toho nejzajímavějšího dle anglických překladů zahraničních magazínů:

1) Pro hry bude jen 664 GB volného místa

PlayStation 5 bude vybaven 825 GB SSD úložiště, ale k dispozici bude 664 GB, protože zhruba 104GB zabere systém, který může s budoucími aktualizacemi ještě lehce povyrůst. Pro představu velikosti launchovacích her – remake Demon’s Souls zabere 66 GB, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales včetně remasteru prvního dílu pak 105 GB.

2) Extrémně rychlé nahrávání

Nové SSD bude sice menší než u konkurenčního Xboxu Series X, ale o to má být rychlejší. První dojmy to potvrzují. Nahrávací časy v Astro’s Playroom byly zhruba 3 vteřiny, nahrání checkpointu v Godfall zabralo jen zhruba vteřinu.

3) Další vychytávky DualSense ovladače

Kromě už mnohokrát zmiňované nové haptické odezvy a adaptibilních triggerů ukázaly testy taky čtyři barvy podsvícení kolem dotykové plošky. Bíle svítící tečky pod ní pak ukazují, zda hrají jeden (svítí jedna tečka) až čtyři hráči (svítí čtyři).

4) Nejtišší PlayStation

Konzole od Sony nepatřily nikdy k nejtišším, což platí obzvlášť pro PS4 Pro, která v zatížení zní jako turbína dopravního letadla. Proto potěší, že magazín Dengeki píše, že „tichost větráků byla ještě působivější než rychlé načítací časy“, což potvrdily i stránky 4Gamer, které měřily teplotu konzole v zatížení a byly příjemně překvapené, že se nijak nepřehřívala. Podstatné však jistě bude umístění konzole, aby se kolem ní nekoncentroval teplý vzduch a měla prostor dýchat.

5) Pořád hodně tajností

Sony zakázala sdílet záběry UI prostředí konzole a kvůli nabídce her ani nebylo možné porovnat, o kolik je nová konzole rychlejší než její předchůdkyně, jak bude fungovat zpětná kompatibilita či uživatelské rozšíření SSD úložiště.

Co říkáte na novou várku detailů z prvních testů?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný