15. srpna 2019 14:54

5 věcí, které byste měli vědět o novém Need for Speed Heat

Na silnicích bude pořádně horko!

Nejnovější díl závodní série Need for Speed byl představen. Jmenuje se Heat a uvedl ho hyperaktivně sestříhaný trailer, který dává tušit, že i tentokrát se dočkáme ježdění v hodně přestřeleném duchu. Vytípli jsme pět nejzásadnějších informací, které o něm vývojáři z Ghost Games prozradili.

1) Otevřený svět plážového města Palm City

Prohánět se budeme po fiktivním americkém plážovém městě a jeho okolí, jehož podoba nejvíc připomíná floridské Miami. Po mapě nás čeká spousta různých závodů s odměnami, které se však zásadně liší ve dne a v noci...

2) Noc je půlka dne

Ty denní se jmenuji Speedrunner Showdown a jsou oficiální, takže můžete vyhrát peníze od sponzorů, za které si pak vylepšujete své auto a vybavení. S příchodem noci však začíná skutečná zábava v nelegálních undergroundových závodech, kde nebudete unikat jenom soupeřům, ale taky daleko agresivnějším strážcům zákona, než jací vám zkříží dráhu během dne.

Noční závody nebudou o sbírání peněz, ale o přisypávání bodíků k vaší reputaci pouličního jezdce. Ty vás pustí či nepustí k dalším a těžším výzvám.

3) Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné

Dočkat se máme i napínavého vyprávění, což v minulosti nebyla zrovna nejsilnější složka série a často působila spíš jak snaha o videoherní obdobu Rychle a zběsile od scenáristů po lobotomii.

Hlavním protivníkem v něm bude drsný poručík Mercer se svojí patrolou, kterému prostě nebude snadné uniknout a často mu ani neuniknete, protože vám to příběhový skript prostě neumožní... hahaha!

4) Tunění a mikrotransakce

Tvůrci slibují více aut, více možností tunění a větší garáž, než jakou kdy Need for Speed nabídlo... navrch možnost upravit vzhled našeho virtuálního hrdiny. Heat nebude obsahovat žádné lootboxy, ale dočkáme se mikrotransakcí.

Za skutečné peníze si budeme moct koupit třeba odhalení skrytých předmětů a událostí na mapě nebo urychlit získávání virtuálních peněz a reputace.

5) Kdy, jak a za kolik?

Hra vychází 8. listopadu na PC, PlayStation 4 a Xbox One a evropská cena byla stanovena na 60 euro. Za příplatek 10 eur získáte deluxe edici, která obsahuje navíc Mitsubishi Evolution X hned od začátku a další tři speciální vozy k odemčení v pozdějších fázích hry – konkrétně BMW i8 Coupe, Chevrolet Corvette Grand Sport a Mercedes C63 AMG Coupe. Navíc ještě získáte čtyři bonusové outfity pro vaši postavu a víc startovací herní měny i zkušeností.

Členové Origin/EA Accessu na všech platformách získají speciální slevu 10 procent a možnost hrát o tři dny dříve než ostatní. První gameplay videa přijdou na Gamesconu už 19. srpna.

Těšíte se na nové Need for Speed Heat?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný