25. října 2016 05:29
Adam Vala

5 šokujících faktů, které jste nevěděli o videohrách! Dostane vás Lara Croft bez prsou nebo pád Dvojčat?

5 šokujících faktů, které jste nevěděli o videohrách! Dostane vás Lara Croft bez prsou nebo pád Dvojčat?

Vzhledem k tomu, že videohry tu s námi jsou už pěknou řádku let, dokázali do nich vývojáři dostat spoustu věcí, o kterých byste si ani nepomysleli. Někdy záměrně, někdy náhodou, někdy jen v rámci tvůrčího procesu. Zaručujeme vám ale, že jste přinejmenším dvě z našeho seznamu vůbec netušili! Tady je pět překvapivých faktů, které většina lidí absolutně přehlíží.

1) Deus-Ex předpověděl teroristický útok v New Yorku

V roce 2001 zaútočili teroristé na věže Světového obchodního centra v New Yorku, ve hře Deus-Ex se však tento útok odehrál už o rok dříve. Hned v úvodní scéně zmiňované hry je totiž možné sledovat jak zničenou Sochu svobody, ale také siluetu města, kterému chybí ona Dvojčata. Vývojáři to zpětně komentovali tak, že v jejich hře je svět ve válce proti terorismu, a pokud byla zničena Socha svobody, určitě lehly popelem i tyto dva mrakordrapy...

2) Velikost poprsí Lary Croft byla nehoda...

Se stejnou samozřejmostí, s jakou bereme každodenní východ slunce, uvažujeme i o prsou hlavní hrdinky hry Tomb Raider - Lary Croft. Jenže tohle všechno je jen jedna velká chyba. Designéři hry údajně během vývoje experimentovali s velikostí prsou, až jeden z nich z legrace nastavil hodnotu 150 procent. Velikost chtěli před ukončením vývoje snížit na sto procent, ale všem se přifouknuté vnady líbily a hra zůstala tak, jak ji znáte.

3) Kvůli Manhuntu můžete jít za mříže!

Pokud se budete, čistě náhodou, potulovat po Novém Zélandu s kopií hry Manhunt, připravte se na to, že můžete být zatčeni a souzeni za kriminální čin. Tahle extra násilná hra totiž byla v Novém Zélandě postavena zcela mimo zákon kvůli podpoře násilí a tudíž se s ní nachází jako s drogami a dalšími věcmi, s nimiž nemají lidé podle zákonů možnost přijít beztrestně ke styku.

4) Sonic měl mít přítelkyni!

Další s věcí, o které se příliš nemluví, je fakt, že superrychlý ježek Sonic měl mít přítelkyni. Na tom by asi nebylo nic moc zvláštního, kdyby však nešlo o náctiletou slečnu. Představa vztahu ježka s člověkem je asi pro Japonce normální, pro zbytek světa však šlo o hodně zvrhlou záležitost a vydavatel Sega raději od tohoto nápadu ustoupil.

5) Mario je drak ve Skyrimu!

"It's meee, Maaario," je jednou z nejznámějších vět z herního průmyslu a postaral se o ní před drahnou dobou dabér Charles Martinet. U herního průmyslu však zůstal a zapsal se do něj relativně nedávno. Dobře, nebudeme vás napínat, Martinet propůjčil svůj hlas drakovi Paarthurnaxovi z TES V: Skyrim. Vybouchla vám hlava?!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný