10. srpna 2018 10:28

5 důvodů, proč se strašně těšíme na Red Dead Redemption 2

Nepochybujte o tom, že nás čeká výjimečný zážitek.

1. Kde to žije, tam je Arthur Morgan

Ty výhledy, ta rozmanitost a ta živost, které dýchají z každého políčka dosud zveřejněných trailerů. Čeká nás svět, který bude nejenom výrazně rozsáhlejší než cokoli, co jsme dosud od Rockstaru hráli, ale hlavně bude působit jako živoucí organismus. Z grafiky je stále cítit duch GTA V, ale vývojáři z enginu tlačí naprosté maximum.

2. Mise nestojí v cestě příběhu

Mapa s roztroušenými mission markery ve stylu AC nebo Zaklínače už je podle Rockstaru překonaná. Úkoly přijdou přirozeně v rámci příběhu v rozhovorech a herních situacích – a nebudou se jednoduše dělit na hlavní a vedlejší. Jejich plnění nebude o tupém následování instrukcí na obrazovce. Jak se budete chovat ke svému okolí a světu, pak určí vaši reputaci a vztahy, ale částečně ovlivní i vaše budoucí možnosti.

3. Tvoje tlupa, tvoje rodina

Život v tlupě už jsme sice poznali v prvním dílu, ale tentokrát půjde o daleko hlubší zážitek. Budete společně stavět tábor, přesouvat ho při útěku před spravedlností nebo nepřátelským gangem a hlavně navazovat vztahy s ostatními. Budete si jen tak vyprávět příběhy u ohně, domlouvat si výpravy za lupem či dobrodružstvím, starat se o přísun potravin a pečovat, aby vás vzájemná řevnivost nerozklížila.

4. Facky, pěsti & bambitky

První díl byl ohromným skokem co se týče mechaniky přestřelek a soubojů, v kterých hry od Rockstar do té doby pokulhávaly. Druhý slibuje, že každý způsob boje nabídne unikátní pocit a bude vyžadovat cvik. Z náhledu pěstních soubojů nebo střeleckých duelů je jasné, že tady nepůjde jen o frenetické mačkání ovladače. A čeká nás taky lov lukem nebo oblíbené lasování s pekelně reálným a zábavným fyzikálním modelem.

5. Hipologie

Divoký západ, tam nemůžete nikomu opravdu věřit, snad jen vašemu čtyřnohému tichému společníkovi. Váš kůň bude ve hře tím nejbližším, koho máte, a bude mít svou hlavu i charakter. Když se k němu budete dobře chovat, bude se zlepšovat spolu s vámi – jen tak se nesplaší, bude mít větší sílu, nosnost, rychlost či výdrž. Ale můžete o něho taky přijít... Jen sledujte chování a pohyby koňů v prvním gameplay traileru a uvidíte, jakou cestu ušla hra od robotických klusáků z prvního dílu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný