13. září 2017 11:16

RECENZE: 5 důvodů, proč je Destiny 2 nejlepší hrou roku! Proč si ji okamžitě zamilujete?

Kdo nehraje s námi, hraje proti nám aneb Pět důvodů, proč je Destiny 2 pecka!

Je to už týden, co slavné studio Bungie (akční série Halo) spustilo servery pro svou nejnovější hru Destiny 2. Ta staví převážně na úspěchu první hry, zatímco v případě jedničky se však tvůrci dopustili hned několika chyb, kvůli kterým popularita hry mimo hardcore fanoušky postupně klesala, s jejím nejen duchovním nástupcem se zdá, že se do puntíku poučili. Destiny 2 se jednoduše povedlo a tady je pět důvodů, proč byste do něj definitivně měli investovat svůj čas.

Střílení, hrozně moc střílení

Stejně jako v případě prvního dílu, Destiny 2 je především sci-fi FPS s prvky MMO. Pokud tedy milujete pobíhání po neznámých planetách a kosení všelijakého šmejdu z vesmíru, budete v Destiny jako doma. Desítky, ne-li stovky zbraní, které vám budou k dispozici, si můžete dále upravovat a vylepšovat.

Většina misí pak kromě jednoduchého průzkumu a nějakého specifického úkolu na konci zahrnuje především probíjení se skrz hordy nepřátel, kteří na vás budou útočit i v těch nejméně vhodných situacích. Boje jsou mnohdy obtížné a připravte se, že budete často umírat. Vaše šance na úspěch se o něco zvýší, pokud se rozhodnete hrát s přáteli, na druhou stranu – pomalejší kámoši můžou být občas taky slušná přítěž.

V neposlední řadě pak máte na výběr ze tří povolání: Titan, Hunter a Warlock. V zásadě se od sebe kromě speciálních abilit a výdržnosti zase tolik neliší, volba je tak spíše kosmetická a záleží jen na vaší fantazii, co se svou postavou chcete provádět.

Skvělý engine

Máte rádi svižnou a rychlou akci, bez dlouhého načítání a pomalých odezev? Pak vás Destiny 2 mile překvapí, jelikož hra na konzolích běží senzačně. Na rozdíl od svého předchůdce už tvůrci nemuseli dbát ohled na o generaci starší konzole a mohli se pustit do tvorby masivních světů, které jsou podpořeny pocitově dokonalou gameplay.

Parádní atmosféra

A když už jsme u těch světů, fanoušci sci-fi se opravdu mají na co těšit. Základní hra totiž nabídne hned několik různorodých planet, z nichž každá má něco do sebe. Jednou například budete bojovat na post-apokalyptické Zemi, jenom abyste o pár hodin později přistáli na divné žluto-zelené planetě Io, kde vás čekají starodávné ruiny a obří krátery.

Napínavý přímočarý příběh

Že se tvůrci skutečně poučili, dokazuje Destiny 2 konečně taky příběhem. Po úvodní koridorové misi, kdy se Guardians snaží odvrátit útok na Poslední město, jste vrženi do nečekaných podmínek a bude jen na vás, abyste s tím něco udělali. Aniž bychom spoilerovali, kampaň obsahuje hned několik cinematic scén, zabere pár hodin a můžete se těšit jak na zajímavé mise, tak i na parádní herce a jejich dabing. Postava Cayde-6, kterou dabuje Nathan Fillion, je pak trefným mixem Deadpoola a Spider-Mana. Spousta ulítlých hlášek a hrdinského machrování, jenom bez sexuálních narážek a hektolitrů krve.

Zábava na desítky hodin

I po dohrání základní příběhové kampaně vás však aktivity v Destiny 2 udrží zabavené ještě na dlouhé desítky hodin dopředu. K dispozici máte veřejné eventy, které nabízejí bohaté odměny, stejně jako nová potenciální přátelství. Dále tu je povinné PvP, tzv. Strike mise, ve kterých se skupinky po třech vydávají do těch nejtemnějších koutů galaxie, a komu by to nestačilo, může svou postavu zkusit vybavit tím nejlepším gearem a zkusit své štěstí proti náročným bossům uvnitř raidu. Zkrátka hodně muziky za relativně málo peněz. No, a kdybyste přece jen pořád nebyli přesvědčeni, jsou tu ještě pořád ta štěňátka.

HODNOCENÍ: 9/10

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný