3. prosince 2018 14:08

15 nejočekávanějších herních pecek roku 2019

Herní průmysl každým rokem nabírá na síle. Seznam očekávaných her s datem vydání 2019 to jenom dokazuje.

Původně jsme jich chtěli vybrat jenom deset, ale prostě jsme nemohli. Přesto náš výčet pecek ani zdaleka nemůže být kompletní, omlouváme se speciálně fanouškům Nintendo Switch, pro které je zřejmě největší nadějí nadcházejícího roku Metroid Prime 4. Tak pojďme na věc!

Anthem

Vydání: 22. února 2019 Platformy: PS4, Xbox One, Windows Žánr: online akční RPG

Duchovní nástupce Mass Effectu má ty nejvyšší ambice a měl by se těšit z nového obsahu a aktualizací po dobu zhruba deseti let. Ve sdíleném světě s propracovanou mytologií si vybereme ze čtyř herních frakcí a čtyř úprav speciálních obleků: Ranger, Interceptor, Colossus a Storm.

Metro Exodus

Vydání: 22. února 2019 Platformy: PS4, Xbox One, Windows Žánr: post-apokalyptická first-person akce

Ruská zima umí být pořádně krutá, obzvlášť když je nukleární. Třetí díl stále trochu přehlížené série s hrdinou Arťomem opět uhrane syrovou atmosférou a něčím magickým, co tak skvěle funguje v knižní předloze, jejímž autorem je Dmitrij Gluchovskij.

Sekiro: Shadows Die Twice

Vydání: 22. březen 2019 Platformy: PS4, Xbox One, Windows Žánr: akční adventura

Když řeknete FromSoftware, rozzáří se hardcore hráčům oči. Autoři sérií Armored Core, Dark Souls a Bloodborne ubrali RPG prvky a soustředí se více na plíživou akci. A je jasné, že i ti nejprotřelejší hráči budou zase potit krev.

Days Gone

Vydání: 26. duben 2019 Platformy: PS4 Žánr: open world zombie survival

Nemrtvých není nikdy dost, ale příští rok má tahle open world záležitost sakra tuhou konkurenci, tak by si měla pospíšit a znovu neodkládat datum vydání. Mohlo by se jí to krutě vymstít.

Rage 2

Vydání: jaro 2019 Platformy: PS4, Xbox One, Windows Žánr: first-person střílečka

Pustina nikdy nebyla tak zběsilá a barevná. Ze všech ukázek je zatím patrný rukopis Avalanche Studios, kteří mají na triku videoherního Mad Maxe: Fury Road a sérii Just Cause.

Jedi: Fallen Order

Vydání: konec roku 2019? Platformy: PS4, Xbox One, Windows Žánr: akční adventura?

Jméno už známe, stejně jako časové zasazení mezi 3. a 4. epizodu filmové série, kdy Impérium ničí poslední zbytky řádu Jedi. Víme taky, že hru vyvíjí šikovní Respawn Entertaiment (Titanfall). To všechno nás naplňuje nadějí, že alespoň ve světě videoher by mohly Star Wars nabrat druhý dech, když v tom filmovém ztrácí lesk a hlavně Sílu.

Doom Eternal

Vydání: léto 2019? Platformy: PS4, Xbox One, Windows Žánr: first-person střílečka

Pokračování oceňovaného rebootu největší střílečkové klasiky nabídne jednoduše více toho samého – pekelné akce v duchu originálu, kde před přesilou neutíkáte, ale cupujete ji vším, co máte zrovna po ruce. Peklo se navíc dostalo na samotnou matičku Zemi, takže Doomguye čeká pořádně tvrdá šichta.

Psychonauts 2

Vydání: léto 2019? Platformy: PS4, Xbox One, Windows Žánr: 3D plošinovka

Kultovní klasika se po téměř patnácti letech vrátí díky oddanosti fanoušků, kteří ji svými penězi nakopli do druhého dílu. Připravte si reflexy a hlavně zaostřete svou mysl.

Death Stranding

Vydání: léto 2019? Platformy: PS4 Žánr: mysteriózní akční adventura

Videoherní ikona Hideo Kojima nezůstává nic dlužna své pověsti. Kampaň jeho vysokorozpočtového dobrodružství motá hlavu hráčům po celém světě taky svým uhrančivým zpracováním, k němuž přispívá účast filmových hvězd Madse Mikkelsena, Normana Reeduse, Léy Seydoux nebo Guillerma del Tora. Podle nedávného leaku je vydání plánováno už na konec června. Kéž by...

Ghost of Tsushima

Vydání: podzim 2019? Platformy: PS4 Žánr: open-world akční adventura

Feudální Japonsko ještě v žádné videohře nevypadalo tak úžasně. Ocitneme se v roce 1274, kde budeme jako samuraj čelit přesile mongolských nájezdníků.

Gears 5

Vydání: podrzim 2019? Platformy: Xbox One, Windows Žánr: third-person střílečka

Přímé pokračování Gears of War 4 se zaměří na osud hrdinky Kait Diaz, ale vrátí se většina starých známých. K singlu přibude taky možnost hrát ve split screenu nebo v online kooperaci.

Dying Light 2

Vydání: podzim 2019? Platformy: PS4, Xbox One, Windows Žánr: akční RPG survival

První díl nabídl originální mix žánrů i návykovou hratelnost a byl jedním z největších překvapení roku 2015. Dvojka vypadá ve všech směrech lépe, navíc konfrontuje hráče se složitými rozhodnutími, která mají zásadně ovlivnit vývoj událostí.

The Last of Us Part II

Vydání: konec roku 2019? Platformy: PS4 Žánr: akční survival adventura

První díl je považován za vyvrcholení třetí generace PlayStation a ten nadcházející míří snad ještě výš. Ústřední postavou tentokrát bude o pět let starší Ellie, která už v prvních ukázkách stihla fandům vyrazit dech. Naughty Dog zkrátka chtějí posunout hranice interaktivního vyprávění.

Avengers

Vydání: koncem roku 2019? Plarformy: neoznámeny Žánr: co-op akce?

Nevíme o nich takřka nic, existuje však velice solidní šance, že si je zahrajeme ještě v příštím roce. Makají na nich Crystal Dynamics (restart Tomb Raidera, Deus Ex) a bývalý kreativní šéf Naughty Dog Shaun Escayg. Nová ukázka a snad i bližší informace se očekávají na předávání letošních The Game Awards.

Cyberpunk 2077

Vydání: konec roku 2019? Platformy: PS4, Xbox One, Windows Žánr: akční open-world sci-fi RPG

Obrovský hype utichl a zřejmě se ho dočkáme až v závěrečném marketingovém náporu. Hlavní linka už je nějaký čas hotová a prý se dá dohrát od začátku do konce. "Dostavěno" je taky kalifornské město budoucnosti Night City. Přestože chce CD Projekt RED vybrousit hru k dokonalosti, rok by mu stačit mohl... ostatně dělá na něm více než jednou tolik větší tým než na třetím Zaklínači.

Tituly, které to spíše nestihnou:

Starfield (Bethesda) Halo Infinite (343 Industries) Beyond Good & Evil 2 (Ubisoft) Dreams (Media Molecule) In The Valley of Gods (Campo Santo)

Na kterou z her roku 2019 čekáte nejvíc?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný