16. března 2017 10:00

Hon na čarodějnice: Nicolas Cage čelí temným silám!

Měl to být konec doby temna. Křižáci se vrátili z mnohaletého boje v zámoří, doufali v pár poklidných let v teple domova a náručí svých blízkých. Osud si s nimi ale pohrál jinak. Nenechte si na Prima MAX ujít dobrodružný horor Hon na čarodějnice.

Rytíři Behmen (Nicolas Cage) a Felson (Ron Perlman) se vracejí domů z křižáckých výprav hnáni touhou spatřit své rodiny. Nalézají však jen zpustošenou a morem prolezlou zem. Z morové rány je viněna mladá dívka, kterou je potřeba co nejrychleji uklidit do vzdáleného opatství. Behmen a Felson, ač znechuceni nenasytností představitelů katolické církve, jsou nakonec přinuceni čarodějnici eskortovat do kláštera, kde má podstoupit vymítání.

Daleká cesta pustou podzimní krajinou se pro oba křižáky a jejich doprovod stává prubířským kamenem vytrvalosti, odvahy a vojenských schopností. Nesčetně nástrah a nemilých překvapení je neodradí od cíle, a když se konečně dostanou do kláštera, vyjde najevo, že v dívce přebývá sám ďábel toužící se zmocnit poslední Šalamounovy knihy. Zhmotnělý a hrůzyplný Satan se pustí s křižáky do souboje, který se zdá nekonečný, ale i v něm má šanci na vítězství víra a láska.

Chybička se vloudí

  • Rána na knězově ruce je dezinfikována alkoholem z čutory. Ve 14. století ale tento způsob dezinfekce ještě nebyl znám.
  • Součást rytířské zbroje byla ochrana krku - čepec, který se dává pod helmu. V bitvě na začátku filmu ho Behmen a Felson mají špatně nasazený tak, že jim krk vůbec nechrání.
  • Když Felson dobojuje s ministrantem Kayem, meč má v levé ruce. Následuje rychlý záběr jinam a opět na Felsona, tentokráte s mečem v ruce pravé.

Nelehká cesta na filmové plátno

Ačkoliv se producenti snažili natočit film úsporně a natáčelo se kvůli tomu v Evropě - v Maďarsku, Rakousku a Chorvatsku, výsledek byl natolik neuspokojivý, že se rozhodli přerušit produkci a najmout jiného režiséra, aby film dokončil. Slavného Dominica Senu, který režíroval například „60 sekund“, vystřídal Bratt Ratner. Film, který měl mít premiéru v březnu 2010, se v září téhož roku ještě dotáčel. Štáb se ale kvůli dotáčce velké bitvy do Evropy nevrátil, natočil ji ve studiu na zeleném pozadí (tzv. „greenscreen“). Hon na čarodějnice se nakonec dostal na filmové plátno 10 let od prvních příprav.

Triková spolupráce z Prahy

Film je nabitý vizuálními efekty, které měli na starosti trikaři z pražského postprodukčního studia. 80 českých techniků pracovalo po celý rok na digitálních podobách hrdinů v bojových scénách, na trojrozměrných modelech divoké zvěře a na vizuální podobě démona, kterým je posedlá mladá hrdinka.

Podívejte se na Nicolase Cage v dobrodružném hororu Hon na čarodějnice v neděli ve 22.25 na Prima MAX!

Denisa Nováková

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný