26. dubna 2017 14:00

Kletbu bratří Grimmů natočil kultovní Terry Gilliam

Kletba bratří Grimmů - upoutávka

Pohádkovou nepohádku od kultovního Terryho Gilliama si dejte v sobotu na Prima MAX!

Bylo nebylo, dvojice bratříčků a podvodníků (a pozdějších literátů) jménem Jakob a Wilhelm Grimmovic (v podání Matta Damona a Heathe Ledgera) putují válečným světem 19. století a přivydělávají si podváděním vesničanů.

Namluví jim, že u nich straší, a "ducha" poté "odstraní"...

Jednoho dne je však jejich putování dovede až do vesničky, odkud mizí děti. Bratři jsou zajati armádou a donuceni se tomu všemu dostat na kloub.

Leč to ještě netuší, že za vším tentokrát skutečně stojí nadpřirozená moc – zlá čarodějnice (Monika Bellucci), která dětskou esencí napájí svou nesmrtelnost...

Fantasy Kletba bratří Grimmů potěší každého diváka, který ocení pohádkové příběhy podané nepohádkovou formou. Provokativní interpretace mýtu o autorech/zapisovatelích pozdějších mýtů si totiž nebere servítky. A vzhledem k osobě režiséra se není čemu divit.

Terry Gilliam, jehož můžete znát z filmů jako 12 opic, Brazil nebo Monty Pythonův smysl života, je totiž už několik dekád svéráznou personou filmového světa. Jeho představivost je pověstná...

Jako správný umělec je navíc Gilliam proslulý svou všeobecnou neschopností natáčení po finanční stránce správně organizovat, díky čemuž je noční můrou pro producenty – některé jeho režijní vize to tak nikdy nedokopaly do finální fáze.

Tohle pěkně ponuré putování za strašidly však to štěstí mělo a vy se o jeho šmrncu můžete přesvědčit v sobotu ve 20.15 na Prima MAX!

Chcete vědět víc?

  • Představitelé obou rolí Matt Damon a Heath Ledger původně hráli opačné postavy.
  • Vzhledem k natáčení v Česku se ve filmu vyskytuje i kus hradu Kost nebo třeba krutopřísný Tomáš Hanák!
  • Nápad s živým lesem Gilliam vymyslel už pro film Zloději času z roku 1981, trvalo však více než 20 let, než jej skutečně realizoval.
  • Tradiční Gilliamovy problémy s penězi napříčinily, že během natáčení si filmaři museli udělat neplánovanou půlroční pauzu...

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný