16. dubna 2019 16:34
Michael Pšenák

Třetí kolo FORTUNA COOL ligy startuje v úterý v 19:00

Další týden je tady a to znamená, že se blíží pokračování nejprestižnější domácí dlouhodobé soutěže. Třetí kolo FORTUNA COOL ligy odstartuje již v úterý od 19:00!

Z letošní FORTUNA COOL ligy jsou za námi sice pouze dvě kola, ale už nyní je vyloučené, že by si nějaký tým došel pro plný bodový zisk. Liga je zkrátka na rozdíl od posledních ročníků, ve kterých jasně dominovala parta kolem Frozena, velmi vyrovnaná a i průběžně vedoucí Team Brute XPG už má na svém kontě jedno zaváhání. Velmi těsný je i souboj o postupová místa, mezi čtvrtým a osmým místem je totiž rozdíl jen jediného bodu a žádný tým tedy ještě ani náhodou nemá po ambicích na TOP 4. O tom, kdo se vytouženému postupu přiblíží více, se rozhodne již tento týden, na řadu totiž přichází třetí kolo!

Třetí série nejlepšího CZ/SK CSka odstartuje v úterý v sedm večer zápasem mezi prvním a čtvrtým týmem aktuálního pořadí. Zastavit rozjeté Brute, kteří zatím dokazují, že letos je pro ně pohár jasným cílem, se pokusí parta zkušených hráčů vedená Kaparzem, hrající pod hlavičkou jeho organizace Team Gravity. A i když souboj mezi touto dvojicí bude nepochybně vyrovnaný, něco jiného než dvě výhry, či maximálně výhra a remíza v prospěch Team Brute by pro nás bylo překvapením. Podobný výsledek očekáváme i v druhém úterním mači, v němž se proti sobě postaví XDDDDDD a ECLOT.LYNX. Mix, kterému momentálně patří třetí místo, v obou předchozích kolech dokázal, že se s ním musí počítat, a proti hráčům ECLOTu, kterým se v lize zatím úplně nedaří, by pro tedy neměl být problém odnést si dalších šest bodů.

To čtvrtek dle nás přinese naopak dva velmi vyrovnané střety. V úvodním souboji mezi eXtatus a Team Moops Academy na sebe sice narazí druhý a pátý tým, dle nás si ale tato dvojice body bude dělit i tak. Od obou týmů prostě očekáváme výhru na svém picku a podobně to vidíme i v posledním zápase třetího kola, ve kterém se o utkají Dark Tigers a VENI VIDI VICI. Poslední a šestý tým aktuálního pořadí budou určitě hnány tuhou odlepit se ze spodní části tabulky a pravděpodobně se tedy můžeme těšit na vyrovnanou bitvu, na jejímž konci si oba týmy odnesou tři body.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný