14. května 2019 18:34
Michael Pšenák

Poslední kolo FORTUNA COOL ligy začíná dnes v 19:00

Jde se do finiše, poslední kolo FORTUNA COOL ligy je tu již tento týden! Jak bude vypadat konečné pořadí?

FORTUNA COOL liga jde do finiše, poslední kolo ale bohužel nebude takové, jaké být mělo. Ve hře totiž ještě mělo být poslední postupové místo, kdyby ECLOT ve svém utkání s Team Gravity vyhráli 2:0, postup na finále by měli jasný. Kapitán ECLOTu wap0 se ale bohužel nerozhodl se svým týmem potrénovat a proti Kaparzovi a spol. vyhrát férově, místo toho si chtěl místo v pražském multikině CineStar pojistit koupením zápasu. Toto chování je samozřejmě nepřijatelné a utkání tak kontumačně připadlo Gravity (sám wap0 navíc obdržel ban, více informací o tomto skandále najdete zde).

Už před čtvrtým kolem je tedy jasno o nejlepší čtyřce, jasným vítězem se stává Brute.gg a do play-off se spolu s nimi podívají XDDDDDD, eXtatus a Dark Tigers. Úplně dobojováno ale ještě není, všechny týmy ještě budou v sedmém kole bojovat o zlepšení konečného umístění, které v TOP 4 rozhoduje také o losu pro LAN finále. A co na nás tedy tento týden čeká? V úterý od 19:00 na sebe narazí Brute a Dark Tigers a zatímco první jmenovaní si můžou dopřát trochu odpočinku, pro DTG budou body hrát velmi podstatnou roli (narazit totiž na tyto rozjeté soupeře i na úvod play-off rozhodně nechtějí). Právě fakt, že Dark Tigers ještě mají o co hrát, může způsobit, že Brute po delší době klopýtnou a DTG se tak klidně budou moci dostat ze 4. místa výš.

Od devíti se pak utkají 3V a Team Moops AT, tedy celky, kterým už nejde o nic jiného než o čest. Zápas čekáme relativně vyrovnaný, VENI VIDI VICI podle nás nedokáží využít šance na odlepení se z posledního místa a pořadí na chvostu tabulky se tedy nejspíše nezmění. Ve čtvrtek pak na fanoušky bude kvůli již zmínění kontumaci zápasu Gravity a ECLOT čekat jen jedno utkání a to mezi eXtatus a XDDDDDD. I v něm se bude hrát o to, jakou podobu bude mít nakonec los pavouka, a oba týmy tedy mají motivaci jít do souboje naplno. Podle nás EXT i XDDDDDD uhájí svoji mapu a o finální podobě tabulky pak bude rozhodovat především utkání DTG a Brute.

Sledujte živé video od uživatele CoolPrima na adrese www.twitch.tv

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný