7. září 2019 12:21
Michael Pšenák

Letní FORTUNA COOL liga má za sebou základní část. Co přinesla a kdo se utká v semifinále?

Celkový počet 28 zápasů a 56 map nabídla hlavní část letní sezony FORTUNA COOL ligy. Vítězem a nasazenou jedničkou pro LAN finále se stal tým, který můžete vidět na titulním obrázku. Dění však bylo opravdu vyrovnané a vyloženého favorita je zvolit takřka nemožné. Pojďme si tak projít všechny náležitosti.

Nejprve si pojďme shrnout samotný sedmý hrací týden, kde již úvodní středeční zápas rozhodl složení LAN finále. Poslední slot díky výhře 2:0 získal tým Dark Tigers, který poražený ECLOT spolu s eXtatus nebo třeba Brute.GG nechal pod čarou. Ještě ve středu bohužel Kopec srandy zvládl proti ECLOT jen jednu mapu a čtvrteční den již takřka žádný náboj neměl. Výhra eSuby nad posledními DEFEATERS se totiž dala očekávat.

Výsledky závěrečného kola online části:

  • Dark Tigers vs. ECLOT.LYNX – 16:13 (Mirage), 16:13 (Inferno) – STATS
  • Kopec srandy vs. ECLOT.LYNX – 16:14 (Dust II), 7:16 (Nuke) – STATS
  • Trust.Universe vs. Kopec srandy – 13:16 (Inferno), 16:5 (Overpass) – STATS
  • eSuba vs. DEFEATERS – Nuke, Overpass – 16:8 (Nuke), 16:6 (Overpass) – STATS

Na prvním místě tedy stanula eSuba, která se mohla takřka v každém zápase spolehnout na úderné trio ZEDKO, SHOCK, blogg1s. Zejména první jmenovaný prokázal opravdu parádní formu a postupně se v individuálních tabulkách propracoval na suverénní první příčku. Jejich soupeřem v semifinále budou Dark Tigers, kde najdeme obdobně nadané trio NIO, beastik, EYO. Z hlediska jednotlivců si dokážou tito dva konkurenti být rovni, bude tedy záležet, jak se jeden na druhého připraví z hlediska týmové hry, kde by v souboji leckr vs. Tomkeejs mohl mít první jmenovaný mírně navrch, může se totiž opřít o zkušeného kouče benq1ho v zádech. Připomeneme pouze, že eSuba a DTG se v základní části utkali již úvodem a rozešli se smírně po třech bodech. Očekávat se tak dá velice vyrovnaný a vypjatý duel.

Druhou semifinálovou dvojici utvoří celky, které se pro změnu utkaly až v posledním kole, kdy se hrálo pouze o lepší pozici do pick&ban fáze. Kopec srandy vyrazí na KAMIQ YOU FEST už pod názvem Inside Games a hlavním tahounem tohoto celku v základní části byl navrátilec na scénu Zero. Pokud bychom si odmysleli poslední týden, tak právě on atakoval úplné čelo tabulek. Kopec srandy v základní části zaznamenal hned pět vítězství poměrem 16:14 a i když má o bod více než Universe, tak skóre je podstatně horší. To však extra roli hrát nemusí, protože oba týmy ukázaly, že dokážou hrát naprosto s každým. Za Universe v různých fázích dokázali zazářit všichni členové týmu a celá pětice je dokonce v TOP15 individuálních statistik. Nejvíce tedy bude záležet na tom, kolik času a úsilí věnují Inside Games do přípravy.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný