11. září 2019 20:51
Michael Pšenák

LAN finále FORTUNA COOL ligy dorazí už v sobotu. V jakých sestavách účastníci nastoupí?

Očekávané vyvrcholení letní sezony FORTUNA COOL ligy se uskuteční již tuto sobotu 14. září jako součástí pražské KAMIQ YOU FESTu. Do Průmyslového paláce dorazí čtyři nejlepší ze základní části, které se ve třech BO3 sériích utkají o desítky tisíc korun. V jakých složeních ale dorazí?

1. eSuba

 • vs. Trust.Universe – 16:12 (Overpass), 16:13 (Mirage)
 • vs. Inside Games – 16:12 (Mirage), 14:16 (Overpass)
 • vs. Dark Tigers – 16:10 (Mirage), 11:16 (Inferno)

Jindřich 'ZEDKO' Chyba Max 'SHOCK' Kvapil Luboš 'HenkkyG' Ilko Michal 'leckr' Kadlíček Dominik 'blogg1s' Janita

Jako první tu máme eSubu, která své současné složení dala dohromady právě těsně před startem této sezony. Hned úvodní výhra 2:0 nad Universe ale ukázala možný potenciál, protože na papíře tu máme opravdu silnou sestavu. Následně sice pouze remizovala se zbylými účastníky LAN finále, ale první místo si díky absenci zbytečných ztrát již pohlídala. Pro partu pod velením kouče benq1ho jde o velkou výzvu, protože trůn domácí scény je aktuálně volný a vyvrcholení FORTUNA COOL ligy může leccos naznačit. Že to kluci neberou na lehkou váhu, ukázal počet bootcampů, které v poslední době absolvovali. Co se týče individualit, tak dlouhodobě se eSuba může opřít o služby SHOCKa, toho však v druhé polovině ligy zastínil svými stabilními výkony ZEDKO, který vystoupal na úplné čelo statistik. Zapomínat však nemůžeme ani na skvostný um snipera blogg1se.

4. Dark Tigers

 • vs. Trust.Universe – 14:16 (Dust II), 16:12 (Inferno)
 • vs. Inside Games – 14:16 (Mirage), 14:16 (Inferno)
 • vs. eSuba – 10:16 (Mirage), 16:11 (Inferno)

Tomáš 'tomkeejs' Tomka Ondřej 'EYO' Šťastný Sebastian 'beastik' Daňo Dominik 'NIO' Maxian Lukáš 'Majky' Měcháček

Temní tygři na cestě na KAMIQ YOU FEST několikrát zbytečně ztratili, ať už šlo o zápasy s níže postavenými týmy či nedotažené koncovky jako například proti Inside Games. Jejich boj o postup se tak táhl až do posledního zápasu, který však na obou těsně zvládli a odsunuli za sebe eXtatus. Tento tým se může na rozdíl od eSuby opřít o vskutku dlouhodobou souhru, základní kvarteto spolu působí už nejeden měsíc a trio tomkeejs, EYO, beastik ještě mnohem déle. Na pozici pátého hráče počítal tým před ligou se službami blogg1se, toho však z eXtatus nakonec zlanařila právě eSuba. Na úvodní tři kola se týmu vrátil navrátilec Tusi, toho však po konci s aktivním hraním nahradil mladičký Majky, který dle slov hráčů do party zapadl skvěle. Kromě silného Inferna, na kterém v základní části eSubu porazili, se DTG budou spoléhat na celé úderné trio NIO, beastik, EYO.

2. Inside Games

 • vs. Dark Tigers – 16:14 (Mirage), 16:14 (Inferno)
 • vs. eSuba – 12:16 (Mirage), 16:14 (Overpass)
 • vs. Trust.Universe – 16:13 (Inferno), 5:16 (Overpass)

Jan 'hones' Urválek Zdeněk 'daxen' Dušek Richard 'queztone' Strnátko Marek 'kinzo' Bílek Patrik 'Zero' Žúdel

Ještě jako Kopec srandy tento tým rozvířil vody ještě před startem ligy, protože v jeho řadách se objevila hned trojice někdejších spoluhráčů z HellRaisers – STYKO, Zero a queztone. Zatímco STYKO se po prvním kole odporoučel zase o dům dál, Zero při návratu na scénu opět předváděl výkony jako v dobách své největší slávy a od prvních kol se držel na nejvyšších příčkách individuálních statistik. Před posledním zápasem základní části sice tým podepsal v Inside Games, to však nemění nic na faktu, že jde o nejnevyzpytatelnějšího soupeře celého LAN finále. Pokud jim však něco v dosavadním dění vycházelo, tak jsou to koncovky zápasů. V pěti případech se jim totiž podařilo zvítězit 16:14 a jen jedinkrát z toho byla remíza. O extra motivaci mají IG navíc postaráno tím, že jako jediní nemají jistotu postupu na letošní MČR, pro které je v Praze celkový triumf takřka nutností.

3. Trust.Universe

 • vs. eSuba – 12:16 (Overpass), 13:16 (Mirage)
 • vs. Dark Tigers – 16:14 (Dust II), 12:16 (Inferno)
 • vs. Inside Games – 13:16 (Inferno), 16:5 (Overpass)

Erik 'The eLiVe' Sith Lukáš 'Levi' Bouřa Lukáš 'lucasp' Pócsik Michal 'KETUBOR' Csontoš Adam 'NEOFRAG' Zouhar

Trust.Universe patří mezi největší stálice domácí scény, avšak dlouhou dobu čekali jeho hráči na velký úspěch. Ačkoliv se ně mnohdy zapomínalo, tak dva tituly konečně přišly letos v červnu, když dokázali vyhrát ESL Nationals a následně i PLAYzone Challenge, tedy dvě z největších událostí letošního roku. Do základní části letní FORTUNA COOL ligy vstoupili prohrou s eSubou, remízou s Dark Tigers a po následujícím winstreaku šesti map v řadě je z postupových příček nikdo nesesadil. Velkou zajímavostí týmu je, že všichni hráči základní sestavy se nacházejí mezi patnácti nejlepšími hráči z hlediska individuálního statistik. Velkou kaňkou jejich ambicí na KAMIQ YOU FESTu je však absence forsyyho, který odcestoval na dovolenou a místo kterého si zahraje KETUBOR, současný kouč a jediný "host" celého LAN finále. Bude jeho přínos zkušeností stačit na postup do finále?

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný