12. března 2019 19:40
Michael Pšenák

Kany z Kořenových vězňů o FORTUNA COOL lize: Postup byl pro nás zadostiučiněním

V druhé a zároveň předposlední kvalifikaci do Hearthstone FORTUNA COOL ligy z druhého místa postoupil tým Kořenoví vězni.

Ahoj, Kany, gratuluji k postupu do FORTUNA COOL Ligy. Po smolných koncích v předchozích kvalifikacích jste urvali postup, jaká je atmosféra ve vašem týmu?

Ahoj, je to jedna velká eufórie. Po postupu bylo krásně slyšet i na streamu, že pro nás ta kvalifikace neznamenala jen nějaký turnáječek, co si jdeme zahrát pro zábavu a pobavit lidi. Je to pro nás i velké zadostiučinění, protože už to byla 5. kvalifikace, ve které jsme dokázali postoupit mezi nejlepších 8.

Jako tým spolu držíte už od loňského ročníku, představ nám členy vašeho týmu a jejich role při zápasech.

Kluci už se znají dávno, protože spolu navštěvovali různé sociální ústavy v Ústí nad Labem a blízkém okolí. Mě poznali díky streamu, sedli jsme si a udělali tým, který si věřil a chtěl již od 1. kvalifikace minulý rok postoupit. VeganFox (dříve mexoff) není vegan, nýbrž bývalý vynikající hráč HS, kupříkladu jednu dobu hráč ruského multiklanu Vega Squadron. Jeho role by se dala nazvat “holka pro všechno”. Dělá zkrátka vše, co se mu řekne, přes analýzu matchupů, ban/pick fáze až po přímé rozhodování o jednotlivých playích. Mirasek, bývalý hráč Inside Games, je naše zkušenost. Uznejte, že finále Lancraftu 2015 už je sakra úspěch. Podílí se na “techování” balíčků a občas rozhoduje, jak budeme hrát jednotlivé tahy v průběhu hry. No a teď ten zpropadený Vojjtak. Všechny nás s**e, furt do něčeho kecá (například, že by dal do Big Mage Pyroblast apod.) a většinou vymyslí úplně scestnou play. Teď už trochu přeháním. Je to psychologický faktor našeho týmu, který dokáže uklidnit při vypjatých momentech. Takový ten hráč, který sice na hřišti tolik nezáří, ale v kabině je neskutečně důležitým článkem. Jinak také náš specialista přes Priesta. No a já? Já jsem v týmu kvůli kompletní kolekci a díky známosti přes stream.

Na tvém streamu bylo vidět, že jste velice dobře připravení, zejména na pick/ban fázi. Sedí vám letošní formát?

Abych pravdu řekl, tak v první kvalifikaci jsme vůbec nevěděli, do čeho jdeme, a řekli si, že to prostě zkusíme a do druhé už se začneme aktivně připravovat. Dali jsme si nějakou taktiku, kterou ovlivňuje hlavně VeganFox a Mirasek, a té jsme se drželi. Když přišlo na tvrdé, tak jsme ale stejně trefovali povětšinou matchupy 45–55 % a poté už zkrátka hrál roli skill, to, jak to kdo potáhne, a také oblíbené RNG. Musím říct, že formát nám vyhovuje. Dává šanci zkušeným mančaftům se dobře připravit, ale slabším zase překvapit.

Vnímáte účast v lize jako možnost ukázat se profi scéně a uhrát místo v nějakém zavedeném týmu? Nebo si jdete turnaj hlavně užít a na takovéhle věci ani nemyslíte?

Tady nemůžu mluvit za zbytek týmu, ale myslím si, že můj pocit vyjádří i pocity ostatních spoluhráčů. Ani jeden z nás nehraje aktuálně HS kompetitivně jako jednotlivec a jako tým nás asi nikdo kvůli jedné soutěži angažovat nebude. Možná Vegana by mohl nějaký agent ulovit, ale to by musel nabídnout větší plat než Česká pošta. Jdeme si ho hlavně užít s tím, že teď už se klidně můžeme podívat i na finále v Praze.

Teď, když máte postup za sebou, se můžete plně soustředit na hlavní část. Jaké jsou vaše cíle? A je nějaký zápas, na který se vyloženě těšíš?

Jak jsem psal výše, cílem je zkusit postoupit mezi TOP4, ale my už jsme rozhodně náš hlavní cíl splnili a teď už bude vše pouze nadstavba. Rozhodně bych rád vyklepl ty sebejisté týmy z minulého ročníku, které postoupily automaticky (viz rozhovory s kapitánem Inside Games a riSing eSports). Pikantní bude také souboj proti týmu pod kapitánem Fabrikou, který zastupuje moji komunitu. Celkově se ale těším na každý další duel ve FORTUNA COOL lize.

Celý průběh turnaje jsi streamoval, postoupil tým tvých fanoušků (Kanyho Piráti), na oficiálním streamu jste měli obrovskou podporu. Je něco, co bys na závěr svým podporovatelům vzkázal?

Chtěl bych poděkovat celé naší komunitě za tu neskutečnou podporu na jednotlivých streamech. To konkrétně mě žene ze všeho nejvíce a spoluhráči z toho mají také upřímnou radost. To sdílení radosti z výher se zkrátka neomrzí. Děkuji také mému moderátorovi Giacobbekovi, který pro nás udělal analýzu 1. kvalifikace, své přítelkyni za pevné nervy a rodině za to, že mě jako malého odháněla od počítače. Závěrem bych chtěl všem zbylým týmům popřát hodně štěstí do poslední kvalifikace. A lidi! Držte palce Kanyho Pirátům a Kořenovým vězňům v hlavní fázi!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný