15. května 2019 22:10
Michael Pšenák

FORTUNA COOL liga: Analýza 7. kola

Je to tady! Už dnes se rozhodne, které týmy uvidíme na velkém finále v Praze v multikině Cinestar Anděl 1.-2. června. Situace ve středu tabulky je dost zamotaná, tak pojďme zjistit, jak to dnes dopadne.

Máme tu poslední kolo skupinové částí, takže dnes opět začneme pohledem do tabulky. Na první pohled vidíme jasně postupující Inside Games, ale týmu Eclot už jejich situace také jistě stačí. Kdo ale budou naši další dva postupující? Nejblíže má před dnešním kolem tým Kanyho Pirátů, kterým za určitých okolností může stačit i prohra. Týmy Kořenový Vězni a Narcis dnes určitě chtějí vyhrát, čímž se postupu velmi přiblížily. Co se týče dalších v pořadí - Rising a Neverhuntu, i oni mohou doufat, ale nejprve dnes musí předvést čistou výhru v poměru 3-0, nebo alespoň 3-1. Tým Brave, který je nyní na samém konci tabulky, už si poslední kolo zahraje pouze pro diváky.

Pojďme se už přesunout k dnešní metagame. Můžeme říct, že týmy už našly svoje ideální decky a vědí, co jim fungovalo nejlépe. I z toho důvodu je dnes pouze 20 různých archetypů mezi celkovým počtem 72 decků.

Vidíme, že mezi Conjurer Mage se tentokrát vešla i varianta s Mana Cyclonem, která je v posledních dnech velmi polulární. Dalším balíčkem, který dnes uvidíme velmi často, je Shirvallah Paladin - dodnes pickovaný jen některými týmy, v závěrečném kole v zastoupení 7 z 8. Vrací se nám také některé další balíčky - týmy si dnes připravily třeba Lucentbark Druida a old-school Murloc Shamana.

Přesuňme se ale už s k samotným zápasům. Začneme dnes ale vysvětlením, jakým způsobem lze počítat odhady, které v tabulkách uvidíte. Pokud vás zajímá tahle matematika, je zde pro vás video od Faeliho, který všechny analýzy připravuje.

18:00 Inside Games [6-0] VS Narcis [3-3]

V prvním zápase večera se bude tým Inside Games snažit udržet svou neporazitelnost. Proti nim ale nastoupí lineupově favorizovaný Narcis, který navíc velmi potřebuje vítězství pro postup na finále!

19:30 Kořenoví Vězni [3-3] VS Neverhunt [2-4]

Kořenoví vězni jsou k postupu blíže, ale výhra Neverhuntu v poměru 3-0 by mohla ještě vše změnit. Tabulka ale pro tuto variantu dává pouze 10%.

21:00 Kanyho Piráti [3-3] VS Eclot [4-2]

Kanyho Piráti jsou také velcí kandidáti na postup do Prahy. V posledním kole je ale čeká velmi silný Eclot. Po banu a picku nevidíme jasného favorita ani zde.

OFFstream Rising [2-4] VS Brave [1-5]

Zápas, který dnes neuvidíte, je mezi týmy, které jsou v tabulce nejníže. Přesto tým Rising s vítězstvím 3-0 může živit naděje. Musí ale nejdříve překonat velmi opačnou předpověď.

Dnes nás tedy čeká opravdu nabitý večer. Už brzy nás ale čeká ještě nabitější grand finále, tak buď u toho a včas si rezervuj svůj lístek do Cinestaru Praha Anděl zde!

Michael Pšenák

Sdílejte článek
Štítky finále Praha Cinestar

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný