10. května 2019 16:39
Michael Pšenák

FORTUNA COOL liga: Analýza 6. kola

Předposlední kolo skupinové části je tu již dnes. O postupujících zdaleka není rozhodnuto a týmy musí předvést to nejlepší, co umí. A co že nám tedy budou předvádět? Od toho je tu Faeliho pravidelný rozbor!

Vzhledem k tomu, že se nám blíží závěr skupinové části, pojďme dnes začít rozbor náhledem na aktuální stav tabulky. Na první pohled nás zaujme hlavně tým Inside Games, kterému už zasloužený postup nikdo nevezme. Velmi zajímavá je ale situace ve středu tabulky, kde máme 4 horké kandidáty na postup, ale pouze 3 zbývající sloty. Jeden z týmů Eclot, Kanyho Piráti, Kořenoví Vězni a Narcis tedy nepostoupí. Dnes nás tedy čeká obzvláště důležitý zápas Kořenoví Vězni VS Eclot. Týmy se skore 1-4 ještě mohou živit své teoretické naděje, ale pravděpodobnost, že ukradnout postupový slot již zmíněné pětici, je i při dosažení skore 3-4 poměrně malá.

Nyní se pojďme podívat, jak tentokrát proběhla příprava...

Většina týmů si drží své oblíbené a funkční balíky, takže metagame je velmi podobná jako v předchozích kolech. Přesto ale najdeme i zajímavé experimenty, a to nejen v podání týmů na pokraji vyřazení. Za kreativitu dnes můžeme poděkovat například týmu Neverhunt, který si připravil Gonk Druida, Mechathun Shamana a také velmi zajímavou verzi Myras Rogue. Na druhé straně jsou opět classy, kde mají hráči naprosto jasno - Zoo Warlock a Conjurer Mage obojí v maximálním možném zastoupení.

Tolik k metagame, ale dnes nás zajímají především zápasy!

18:00 Neverhunt [1-4] VS Brave [1-4]

Na úvod dnešního streamu uvidíme zápas týmů ze spodu tabulky. To ale rozhodně neznamená, že bude nuda - k vidění bude například Mechathun Shaman v podání favorizovaného týmu Neverhunt.

19:30 Kořenoví vězni [3-2] VS Eclot [3-2]

Klíčový zápas z hlediska bojů o postup na finále. Kořenoví vězni mají z hlediska matchupů mírně navrch, ale zvládnout tuhle vypjatou situaci také herně?

Tým Narcis potřebuje každý bod (a to i co se týče game skore!), aby se přiblížil k postupu, ale předpoklady nehovoří moc příznivě. Obhájci loňského titulu rozhodně nepustí výhru jen tak.

21:00 Rising [1-4] VS Narcis [3-2]

Předehrávka Inside Games [5-0] VS Kanyho Piráti [3-2]

Tento zápas máme již za sebou. O favoritech zde nebylo pochyb a tento fakt byl umocněn i procentuální předpovědí. Potvrdili IG svoji dominanci? Zjisti v aktualizované TABULCE.

A teď už nezbývá než Vás pozvat na stream! Klasicky od 18:00 na twitch.tv/coolprima.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný