3. května 2019 10:09
Michael Pšenák

FORTUNA COOL liga: Analýza 5. kola

Fortuna COOL liga dnes nabídne již páté kolo skupinové části! Začíná se nám vyjasňovat, které týmy úspěšně míří na velké finále a kterým naopak šance pomalu vyhasínají. Pojistí si tedy už dnes někdo svou finálovou účast? Bude tento páteční večer znamenat konec šancí pro některý z týmů? Zjisti to s námi na twitch.tv/coolprima od 18:00.

Skupinová fáze se již blíží ke svému konci a prostor experimentovat už není takový jako v dřívějších kolech. Mezi 72 balíčky najdeme tentokrát 23 různých archetypů. Žádný z týmů dnes nejde označit za velmi inovativní, ale přece jen najdeme v lineupech nějaké speciality. Za zmínku určitě stojí Midrange Shaman od Neverhuntu nebo Big Mech Paladin v podání Kanyho Pirátů.

V celkové rozmanitosti tedy nepozorujeme velké změny. Zajímavý je ale fakt, že se vracíme k velké dominanci archetypů v rámci některých hrdinů - Mage, Warlock, Rogue, Warrior, Druid a Hunter jsou classy, u kterých mají naše týmy jasno. Pokud se ale podíváme třeba na Shamana, najdeme dokonce 5 různých variant.

Pojďmě se ale mrknout na dnešní zápasy!

18:00 Narcis [3-1] VS Neverhunt [0-4]

19:30 Inside Games [4-0] VS Rising [1-3]

První dva zápasy toho mají hodně společného - favoriti na základě soupisky a aktuálního skore v obou případech ztrácejí na základě matchupů. Odlepí se Neverhunt z dna tabulky? Ztratí dnes IG svoji neporazitelnost?

21:00 Kořenoví Vězni [2-2] VS Kanyho Piráti [3-1]

Zápas těchto bratrských týmů bude určitě mít co nabídnou, protože obě strany jsou ještě velmi reálně v boji o velké finále. Předpověď je zde jasná - Vězni mají hodně navrch.

OFFstream Eclot [2-2] VS Brave [1-3]

Na streamu dnes neuvidíme borce z Eclotu a Brave, kteří již za sebou mají předehrávku. Pokud vás zajímá tento výsledek, mrkněte ZDE.

Takhle to dnes bude vypadat. Těšíte se taky? Nezapomeňte sledovat. (Analýzu pro vás vypracoval Oldřich "Faeli" Mahdal)

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný