3. dubna 2019 19:37
Michael Pšenák

FORTUNA COOL liga: Analýza 2. kola

Druhé kolo Fortuna COOL ligy je tu! Už ve středu večer se můžeme těšit na další 4 zápasy, z toho 3 komentované na oficiálním streamu. V prvním kole nám metagame nabídla krásnou podívanou, dnešek ale znamená loučení s rokem Havrana, hráči si tak naposledy mohou užít například Death Knight karty a Quest decky.

V každém kole můžeme vidět 72 nahlášených decků (8 týmů x 9 class). V druhém kole se do tohoto výběru vešlo 29 rozdílných deck archetypů (tedy o 2 méně než v kole prvním). Nejvíce za tento počet můžeme poděkovat týmu Inside Games, který si pro nás opět připravil nejvíce unikátních decků (4). Na druhé straně spektra jsou týmy Brave, Narcis, Neverhunt a Rising, které vsází na jistotu a výběr běžnějších a odzkoušených balíčků.

A jak tedy vlastně celá metagame vypadá? Mezi nejpočetnější balíčky patří tentokrát trojice Pirate Rogue (5), Togwaggle Druid (5) a Rush Quest Warrior (5), v těsném sledu je pětice archetypů, které jsou zastoupeny 4krát, za zmínku stojí v prvním kole nejpopulárnější Midrange Hunter (minule 6, dnes 4). Můžeme se ale těšit i na velmi neobvyklé decky jako je například OTK Mage, Deathrattle Rogue nebo v minulém kole úspěšný Spiteful Druid pilotovaný Kanym. Vězni si své volbě dál věří, ale obecně týmy od specialit trochu ustoupily - počet unikátních decků klesl ze 14 na 10.

Tolik k metagame, ale co jednotlivé zápasy? Pojďme na ně!

18:00 Team Narcis [1-0] VS Kořenoví Vězni [1-0]

Dva vítězové z prvního kola se poperou o skore 2-0, které znamená ideální pozici a velké šance na postup do finále ligy! Statistiky předpovídají zápas tak vyrovnaný jak jen si lze představit.

19:30 Eclot [0-1] VS Neverhunt [0-1]

Namotivovaný Eclot utržil v prvním kole porážku. Dokážou si vylepšit skore, nebo to bude Neverhunt, který se zachrání od nepříjemného skore 0-2? Procenta zde hovoří velmi jasně ve prospěch Eclotu.

21:00 Inside Games [1-0] VS Team Brave [0-1]

Inside Games jako jedni z favoritů celé soutěže mají i mírnou výhodu co se týče matchupů. Team Brave má před sebou velmi těžký boj, takže pokud fandíte těmto borcům, dnes je ta pravá chvíli je podpořit.

Off-stream Kanyho Piráti [1-0] VS Rising Esports [0-1]

Obhájci titulu z Rising Esports patří mezi týmy, které začaly skupinovou část prohrou. Kanyho Piráti naopak ochutnali vítězství a určitě nebudou chtít hned přestat!

Tak teď už víš, co nás dnes čeká. Uvidíme se večer na streamu!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný