29. března 2019 16:07
Michael Pšenák

Cache nahrazuje Vertigo, jak tato změna zasáhne FORTUNA COOL ligu?

Cache odchází z aktivního map poolu a její místo zabere Vertigo. Tato zpráva je nyní u CS:GO komunity tématem číslo jedna. A jak zasáhne nečekaná změna FORTUNA COOL ligu?

O reworku Cache se již nějakou tu dobu tušilo, její odstavení z aktivního map poolu je ale i tak docela pořádným překvapením. A to především kvůli mapě, která ji nahrazuje. Pokud byste čekali, že se po pauze vrátí Cobblestone v novém kabátu, mýlili byste se – ve Valve se totiž rozhodli, že Cache minimálně na chvíli zastoupí Vertigo. Tato mapa sice není žádnou novinkou, poprvé se v CS:GO objevila již v roce 2012 a najít byste ji mohli i ve starších verzích Counter-Strike, její vtrhnutí na kompetitivní scénu ale zkrátka moc lidí neočekávalo.

Jenže ať už se nám to líbí, nebo ne, Vertigo se zkrátka na oficiálních turnajích hrát bude a změna zasáhne i nejprestižnější domácí dlouhodobou Counter-Strike soutěž FORTUNA COOL ligu. Portál PLAYzone.cz se totiž rozhodl nejen ihned vyměnit Vertigo za Cache ve všech turnajích, na kterých se nehraje o MČR body, ale také v těch, ve kterých naopak ve hře jsou, a mezi ně samozřejmě FORTUNA COOL liga spadá. Změna v druhé kategorii turnajů ale na rozdíl od té první nezačne platit ihned, Cache se dá definitivní sbohem až 8. dubna. To znamená, že v prvním kole FORTUNA COOL ligy bychom ji ještě teoreticky vidět mohli!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný