15. prosince 2017 14:39

X-Meni se připojí k Avengers! Může za to největší filmový kšeft dekády

Hulk si to konečně může rozdat s Wolverinem.

Mluvilo se o tom dlouhé týdny, teď je to ale konečně pravda. Studio Disney vytáhlo z kapsy 52,4 miliardy dolarů (v akciích) a opravdu koupilo konkurenční 20th Century Fox, což znamená hlavně návrat filmových práv na X-Meny, Deadpoola a Fantastickou čtyřku k Marvelu. Hračkářský koncern tím navíc získal Avatara, Vetřelce nebo Smrtosnou past. A jelikož je součástí dohody i televizní kanál Fox, Mickey Mouseovi od teď patří i populární Simpsonovi.

Jak žlutou rodinku ovlivní přesun k novému majiteli? O tom si můžete počíst v tomhle článku. Tady budeme řešit hlavně komiksové novinky, které internet očividně zajímají nejvíc. Jak správně hádáte, Avengers 3 a 4 tenhle nákup nijak neovlivní – zhruba rok totiž bude trvat, než se všechno dořeší a Marvel bude moct X-Meny a spol. reálně použít. Už nyní ale bylo potvrzeno, že se opravdu přesunou do propojeného filmového vesmíru.

Vrátí se Hugh Jackman jako Wolverine? Moc s tím nepočítejte, sám na to reagoval takhle. A jestli se bojíte o Deadpoola, tam není strach na místě - prý bude v disneyovském područí ve velmi dobrých rukou. Nejvíc otázek pak stíhá (další) reboot Fantastické čtyřky, což je komiks, díky němuž se vlastně zrodil celý Marvel. Tady ještě nejsou konkrétní plány, buďte si ale jistí, že jej do pěti let stoprocentně uvidíme v kinech s novou fazónou.

Komiksoví fandové tak mají co slavit, na druhé straně ale tahle dohoda vlastně není moc pozitivní. Z Disneyho se jí totiž stává zdaleka nejsilnější hollywoodské studio, a jak určitě víte, vyhlazování zdravé konkurence často vede do pekla. Snad se to v případě Disneyho nevyplní. Už takhle totiž vzniká málo originálních filmů a "eliminace" Foxů by tenhle úpadek mohla ještě urychlit.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný