19. února 2020 18:40

6 věcí, které vám unikly v traileru Wonder Woman 1984: Jak se vzkřísí Steve Trevor?

V traileru druhé Wonder Woman se dala přehlédnout spousta věcí...

V současném komiksovém kontextu byla Wonder Woman rozhodně tím lepším, co nám v posledních letech daly filmy ze stáje DC. I její druhá sólovka nazvaná Wonder Woman 1984 přitom slibuje pěkně našlapanou jízdu na retro vlně, a právě proto jsme rozebrali pár věcí, které vám z traileru možná nebyly úplně jasné.

06) Budoucí pozice

Začneme něčím méně závažným – i když jeden z nejlepších vtipů traileru patřil okamžiku, kdy si Steve spletl koš na odpadky a MODERNÍ UMĚNÍ, v rámci zápletky jde vlastně o odkaz na něco trochu relevantnějšího. Pokud si vzpomenete na Dianu v Batman vs. Superman, její budoucí prací je kurátorka umění v Louvru. Je tedy dost možné, že má tuhle práci už ve Wonder Woman 1984 – a právě proto Steveovi tak nadšeně ukazuje právě MODERNÍ UMĚNÍ!

05) Ďábelský Lord!

Hlavním záporákem Wonder Woman 1984 bude Max Lord s tváří Pedra Pascala (ano, toho ze Hry o trůny a Narcos!). Jeden ze záběrů naznačuje, že snad sbírá staré (magické? ufounské?) artefakty, jiný jej pak ukazuje v pilíři bledě modrého světla. Možná jde jen o netradiční fotonovou sprchu, spíš se však zdá, že Lord buďto sám přijde k nějakým magickým (tak či onak) schopnostem, anebo sám aktivuje schopnosti u někoho jiného. Popřípadě obojí. Možná, že však hlavním záporákem (navzdory propagační kampani) nebude on sám. Musíme totiž zmínit ještě druhou kandidátku na tuto pozici.

04) Proměna Minervy?

Další zajímavý detail možná prozrazuje záběr týkající se postavy Barbary Minervy s tváří Kristen Wiig. Minerva je v komiksu ztělesněním superzáporačky Cheetah, takže nebude překvapivé, pokud se z této postavy nevyloupne zrovna kladná hrdinka. V předloze Barbara čerpá svoje schopnosti z magie – oproti tomu v traileru stojí v jakési laboratoři, takže v této iteraci může mít její proměna blíže ke scifáckému vysvětlení.

03) Sovětský záporák!

Konečně třetím kandidátem na roli antagonisty je sám Sovětský svaz! Těžko říct, jak scenáristé všechny tři prvky skloubí dohromady. Děj však slibuje, že bude Diana (nějak) čelit i sovětským ambicím. Píšou se ostatně 80. léta, studená válka je na vrcholu a Johnny Rambo pomáhá afghánským mudžahedínům zatočit s Říší zla. Když se to tedy vezme kolem a kolem, mohla by být sovětská linka nejen patřičně akční, ale i příjemně satirická.

02) Návrat Stevea Trevora

Tenhle zvrat ve druhé Wonder Woman musel překvapit každého..., kdo moc nečte filmové weby, a tak neví, že se účast Chrise Pinea ve dvojce potvrdila chvíli po premiéře prvního dílu. Ano, Steve Trevor je (nějak) naživu, mohl vám však uniknout náznak vysvětlení jeho přítomnosti. V jedné části traileru totiž Lord říká, že Diana dostane, "co si přeje", ale později zmíní, že ji to bude něco stát – což by mohlo souviset s jeho "magickým krystalem". Smlouva s ďáblem v rouše byznysmenovském tak nejspíš bude stěžejní součástí děje...

01) Tenkrát na farmě

Se Stevem ale souvisí ještě jeden zajímavý záběr – ten se zarámovanou fotografií Diany na jakémsi "Ranči Trevorových". Je teoreticky možné, že snímek vznikne v průběhu druhého dílu, a byl tak pořízen v roce 1984. O něco pravděpodobnější se však jeví možnost, že vznikl v roce 1918 či po něm, když Diana navštívila ranč po Steveově (dočasné?) smrti. Na každý pád záběr připomíná, že je Steve Trevor Dianinou osudovou láskou.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný