4. dubna 2022 15:15

Hollywood ruší Willa Smithe: Seznam filmů, o které přichází, se pořád rozrůstá

Oscarový skandál zanechává na kariéře Willa Smithe nesmazatelnou stopu. Které jeho filmy letěly do koše?

Když se Will Smith při přebírání Oscara omluvil za facku, kterou předtím v přímém přenosu ustědřil komiku Chrisu Rockovi, chvíli to vypadalo, že by snad mohl jeho výbuch násilí zůstat bez následků. Přestože se Rock rozhodl událost nenahlásit policii jako napadení a vše přešel gentlemansky, ne všichni budou tak shovívaví.

Své udělaly jistě i záběry z oscarové afterparty, kde Will Smith slaví, jako by se nic nestalo, což je v ostrém kontrastu s lítostí, kterou předtím projevil při přebírání Oscara nebo následně v oficiálním tiskovém prohlášení. Herec preventivně sám rezignoval na svůj post u Americké akademie filmového umění a věd. O jeho potrestání přemýšlejí i další organizace z oboru.

Co ho však bude mrzet jistě nejvíce, je pozastavení filmových projektů, v nichž měl ztvárnit hlavní roli. Tím prvním jsou Bad Boys 4, tedy čtvrtý díl akční série s českým názvem Mizerové. Studio Sony si vyhodnotilo, že je Smith momentálně toxický a rozhodlo se šlápnout na brzdu.

Zastaven byl i snímek Fast and Loose, který už předtím opustil jeho dosavadní režisér David Leitch (Deadpool 2, Atomic Blonde) – dal raději přednost filmu Fall Guy s Ryanem Goslingem. Skandál Willa Smithe pak znamenal, že producenti budou muset hledat nejen nového režiséra, ale i představitele hlavní role. Není tak jasné, zda špionážní krimi z prostředí CIA vůbec spatří světlo světa.

„Změna si vyžaduje čas a jsem odhodlán zapracovat na tom, abych ve svém životě už nikdy nedovolil násilí, aby přemohlo rozum,“ uvedl Smith v tiskovém prohlášení. Času na sebereflexi a kultivaci teď zřejmě bude mít dostatek. Mluví se totiž o tom, že se kvůli skandálu odkládají nejen veškeré budoucí projekty s jeho účastí, nýbrž i podzimní premiéra už natočeného thrilleru Emancipation, který režíroval Antoine Fuqua (Odstřelovač, Equalizer, Training Day).

ZDROJ: The Hollywood Reporter

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný