20. března 2023 00:03

7 nejlepších rolí Willa Smithe: Od Mizerů k Mužům v černém

Ve kterých filmech Will Smith nejvíc zaválel?

Už v neděli večer na COOLu odpálíme slavný Den nezávislosti. Destrukční snímek Rolanda Emmericha svého času nabídl zejména světovou hvězdu Willa Smithe v hlavní roli a dodnes jde o jeden z nejlepších Willových filmů. Jak si však jeho postavy v popularitě stojí obecně?

07) Hancock (Hancock)

Jak by vypadal Superman, kdyby žil životem bezdomovce a alkoholika? To si zkusil představit Hancock! Vzdor průměrnějšímu filmu nelze popřít, že byl Smith v hlavní roli perlou superhrdinského žánru.

06) Hitch (Hitch: Lék pro moderního muže)

I když Will platí za jednoho z nejvíc sexy herců světa, nemá na triku zrovna přehršle tradičních romantických komedií. Mezi těch pár výjimek patří skvělý Hitch, jenž si ujíždí na hrstce atypických prvků. Obecně ale není moc šokující, že Smith jako moderní Casanova platí za věru oblíbenou postavu.

05) Dr. Robert Neville (Já, legenda)

Jak si můžete všimnout, pro fantastiku má Will Smith nečekanou slabost – Hitch je v jeho filmografii spíše výjimkou z pravidla. Střihl si tak i osamoceného doktora Nevilla ve sci-fi Já, legenda, kde se jako poslední přeživší v New Yorku snaží vypořádat jak se zombírskou apokalypsou, tak s vlastním mentálním stavem…

04) Detektiv Spooner (Já, robot)

Zatímco doktor Neville vypadal, že si v každé druhé scéně prostřelí hlavu, detektiv Spooner je naopak bližší postavám jako Hitch – sympatickému prostořekému floutkovi, toho času akorát na stopě konspirace. Jiné už to ale v našem seznamu nebude!

03) Detektiv Lowrey (Mizerové)

Skoro jako přes kopírák pak působí Mike Lowery z Mizerů – tedy akční komedie, která si Smithovu tradiční polohu dala v podstatě do názvu. I když se tu hodně jezdí a pronásleduje, není pochyb o tom, že je hlavním tahákem filmu právě Smithovo charisma!

02) Kapitán Steve Hiller (Den nezávislosti)

A také kapitán Hiller je v této poloze jako doma. Co by ostatně byla mimozemská invaze bez sarkastického, leč optimistického pilota, který si jde dát pěstní souboj s vetřelcem a na sebevražednou misi do vesmíru se přihlásí s nadšením zdeprimovaného lumíka?

01) Agent Jay (Muži v černém)

Není se však čemu divit – tahle poloha Willa Smitha proslavila ponejvíce už v jeho prapůvodním sitcomu Fresh Prince. A také tato poloha mu vysloužila jeho nejpopulárnější postavu – agenta J z Mužů v černém. Kombinace černošského komika, archetypu „nováčka ve sci-fi světě“ a všeobecné ujetosti reálií Mužů v černém tu byla doslova trefou do černého!

Den nezávislosti začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný