28. června 2017 17:03

Vysvětlujeme potitulkovou scénu Transformers 5. Jaký ikonický padouch dorazí v šestém díle?

Dostaneme největšího transformera všech dob?

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z TRANSFORMERS 5

Většina fanoušků už má páté Transformery za sebou, takže se konečně můžeme pobavit o jejich konci (respektive o potitulkové scéně, na kterou se kdyžtak můžete podívat tady). Pokud jste z kina neutekli moc brzy, určitě vám neuniklo 6 obřích rohů, které vylezly ze zemského povrchu. Lidé ve filmu samozřejmě netuší, s čím mají tu čest. V potitulkové scéně se ale vrátí čerstvě poražená záporačka Quintessa, která má lidskou podobu a mluví o tom, že kdosi „nemá rád, když se na něj sahá“.

O kom je řeč? Jak se dozvíme o pár vteřin později, o Unicronovi, prastarém transformerovi, který může být velký jako celá planeta. Quintessa věří, že je Země právě Unicron, odvěký nepřítel transformeří planety Cybertron, jejíž slávu může obnovit jen vysátí Unicronovy životní síly. Na tuhle misi v pětce vyslala Optima Primea, ten ale nakonec selhal (= vrátil se ke klaďasům). Quintesse tedy nezbývá nic jiného, než vzít zničení Unicrona a záchranu Cybertronu do vlastních rukou.

Unicron se objevil už v animovaných Transformerech z roku 1986, kde ho mimochodem daboval Orson Welles, legendární režisér Občana Kanea. Jeho „hraná“ verze má tedy co dohánět, a pokud se nezmění robotí plány, musí si vhodný hlas najít do premiéry Transformers 6 v červnu 2019.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný