7. listopadu 2016 16:34

VYSVĚTLENÍ: Proč se tajný záporák z Doctora Strange určitě vrátí?

Země rozhodně není v bezpečí...

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z DOCTORA STRANGE

Před pár týdny se v kinech objevila nová marvelovka, která dlouho tajila jednoho z hlavních záporáků. Reklamní kampaň Doctora Strange sázela hlavně na Kaecilia (Mads Mikkelsen), který chtěl Zemi vtáhnout do temné dimenze, šikovně ale opomínala entitu, která by z toho vytěžila nejvíc – mocného Dormammu. Film tohohle slavného padoucha odhalí až v samotném finále. A pokud ho znáte z komiksů, dobře víte, že to s ním na papíře není tak jednoduché jako na velkém plátně.

Nejsilnější stránkou téhle bytosti je totiž (paradoxně) trpělivost. Dormammu vždy spřádá plány na opuštění temné dimenze, v níž je držen vlastním slibem, a díky spoustě triků znovu a znovu útočí na planetu Zemi. Ve filmovém vesmíru ho bude mimo náš svět držet finální dohoda se Strangem. Nebyl by to ale Dormammu, aby se jí nějak nepokusil obejít a nevyzval Strange na další duel.

Dojde k tomu už v Avengers 3, kde by Dormammu mohl spolupracovat s Thanosem? Anebo si počkáme do (celkem jisté, ale zatím neoznámené) dvojky Doctora Strange, v níž se bude dále prozkoumávat mnohovesmír? Je dost dobře možné, že si teď dá Dormammu menší pauzu. Nejspíš ale nezmizí podobně jako Red Skull, na to je příliš mocný a (jak je zmíněno výše) především trpělivý!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný