13. července 2017 16:02

Jsou silnější Wolverinovy drápy, nebo štít Kapitána Ameriky? Známe odpověď!

Který kov by podle komiksových expertů vyhrál v přímém boji?

Když se řekne nejsilnější kov na světě, komiksovým fandům Marvelu vyvstanou na paměti pouze dva materiály. Adamantium, ze kterého pochází mimo jiné i Wolverinovy drápy a Vibranium, z jehož slitiny vznikl štít Kapitána Ameriky. Už vás ale někdy napadlo, který z těchto dvou kovů je silnější? Komiksové odborníky z MachineDesign naštěstí ano a my vám teď přinášíme výslednou analýzu.

Původ

  • Vibranium je velmi vzácný přírodní kov pocházející z planety Země. Těží se v zemi zvané Wakanda, které vládne hrdina Black Panther.
  • Adamantium je uměle syntetizovaný kov. K jeho objevu vedl pokus Dr. Maclaina, který zkoušel slít ocel a vibranium. Pokus však selhal a teprve o nějakou dobu později vedl k vzniku Adamantia, jehož nejznámější využití pochází z programu zvaného Weapon X, při němž se Adamantium spojilo s lidským skeletem.

Vlastnosti

  • Vibranium dokáže vstřebávat veškeré vibrační energie, od fyzické síly až po zvukové vlny. Vstřebáváním těchto se kov stává odolnějším.
  • Adamantium je prakticky nezničitelné. K jeho výrobě je potřeba roztavit slitinu oceli a slitinu vibrania, které se poté spojí. Jakmile je Adamantium uskupené, nelze s ním dále manipulovat.

Slabiny

  • Jakmile Vibranium vstřebá určité množství energie, je zničeno. V minulosti takhle například zmizely velké zásoby Vibrania z jistého ostrova, který byl odstřelován. Okolní příroda však zůstala zachována a víceméně nepoškozená.
  • Adamantium lze v extrémně vysokých stupních rožhavit. Materiál se dá poté oddělit, nikoliv však kompletně zredukovat.

Výsledek

Zatímco Vibranium je odolnější, Adamantium vede v hustotě materiálu a za specifických podmínek by tak Adamantium čisté Vibranium rozřízlo. Jakmile ale přijde na otázku Wolverinových drápů a štítu Kapitána Ameriky, výsledek by byl nerozhodný, jelikož byl štít vyroben ze speciální slitiny Vibrania, která by Adamantiu odolala. Definitivně by tedy rozhodl až samotný souboj těchto dvou postav, na který si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Pusťte si dvojku Wolverina v sobotu ve 20.00 na Prima MAX! Hugh Jackman bude řádit v Japonsku, kde si to rozdá s gangem ninjů v čele se samotným Silver Samuraiem!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný