21. června 2021 02:02

Avatar se vrací: 4 věci, které zatím víme o dalších dílech

James Cameron chystá hned několik epických návratů na Pandoru.

V neděli večer bude COOL patřit Avatarovi. Důvěrně známý příběh o tom, jak se zmrzačený voják Jake obuje do nového těla, aby odrazil mimozemskou invazi pozemšťanů, si nejspíš ještě pamatujete. Víte však, co na vás chystají jeho pokračování? Po víc než dekádě čekání je Avatar 2 konečně v dohledu – a nebude sám!

04) Dočkáme se hned čtyř nových filmů

Už jsme si tak nějak zvykli, že James Cameron nedělá nic v malém ranku. Předpokládáme, že na Vánoce domů vrtulníkem dopraví pokácenou sekvoj, na Silvestra odpaluje atomovky a namísto vany se cachtá v olympijském bazénu. Anebo jak jinak si vysvětlit brutální nabobtnání původní vize na avataří trilogii, z níž nakonec bude epická pentalogie?

Přesně tak, Cameron nachystal čtyři hotové scénáře, a pokud mu diváci neukážou prostředníček tím, že nepřijdou na Avatara 2 a 3, hodlá natočit i Avatara 4 a 5. Přijde vám to jako moc? Stačí se rozhlédnout po internetu a zjistíte, že nejste sami. Cameron je ale (ne)korunovaným mistrem filmových pokračování, a jelikož se mu povedli Vetřelci i Terminátor 2, kde je psáno, že u dalších Avatarů ztratí formu?

03) Staré známé doplní spousta nových hrdinů

Ačkoliv by příběhy čtyř nových filmů měly být relativně oddělené (o tom ještě níže), zdá se, že budou mít víceméně identické hrdiny. Před kameru se totiž vrací nejen Sam Worthington a Zoe Saldana, ale i Sigourney Weaver a Stephen Lang, jejichž postavy v prvním Avatarovi zemřely. Zatím to tedy vypadá, že bude smrt v avataří sáze jen přechodnou šlamastykou, nějaké extra přímočaré kříšení by nicméně hrozit nemělo – už kvůli tomu, že se Sigourney Weaver nejspíš ujme zbrusu nové postavy.

Můžete se těšit i na nové hrdiny? Samozřejmě, že ano. Cameron do filmu obsadil Cliffa Curtise (Travis z prequelu Živých mrtvých), Davida Thewlise (Lupin z Harryho Pottera) nebo Oonu Chaplin (Talisa Starková ze Hry o trůny). Nejslavnějším přírůstkem je nicméně Kate Winslet, která si zahraje postavu jménem Ronal z podvodního klanu Metkayina. Právě do toho patří i noví mladí hrdinové s tvářemi Bailey Bass, Filipa Gelja a Duanea Evanse, a v neposlední řadě dorazí i tři děti Jakea a Neytiri, jež ztvární Jamie Flatters, Britain Dalton a Trinity Bliss.

02) Uvidíme nové lokace

Jak možná víte, pokračování Avatara se hodně zaměří na oceány Pandory. James Cameron je ostatně starý nadšenec do podmořského světa, zdali však vodní prostředí uvidíme jenom ve dvojce či i v dalších dílech, můžeme prozatím opět jenom tipovat. Cameron prozradil pouze toliko, že Pandora sama je podobně barvitým světem jako Země – vyloučeni tedy nejsou ani místní Eskymáci nebo Tuskenové, tedy obyvatelé chladnějších a teplejších částí planety.

Bez zajímavosti není ani to, že by každé pokračování mělo mít vlastní uzavřenou zápletku. Všechny čtyři nové příběhy tak budou mít jasný začátek i konec, což je v éře marveláckého superseriálu poměrně nečekaný, ale vlastně svěží přístup. Pokud na něj tedy opravdu dojde...

01) Dvojka a trojka už v podstatě existují

A největší potvrzenou pecku jsme si nechali na závěr – hlavní natáčení druhého a třetího filmu již bylo dokončeno! Sám Cameron se tím pochlubil na sociálních sítích, herci tak po spoustě podvodní práce odjeli domů a mají hotovo.

Práce na dalších Avatarech pak samozřejmě zdaleka nekončí. Filmy tak mohutně stojící na digitálních efektech budou nyní vyžadovat ještě péči armády animátorů, grafiků a trikařů, aby byly kompletně hotové. Není divu, že se premiéry dvojky dočkáme až 15. prosince 2022 a trojky 19. prosince 2024. A když to budou hity, dorazí 17. prosince 2026 čtyřka a 21. prosince 2028 finální pětka, takže Camerona ještě čeká mnoho let tvrdé práce!

Avatar začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný