2. srpna 2021 00:06

9 věcí, které potřebujete vědět o Flynnu Carsenovi a jeho filmové trilogii

Televizní následovník Indiana Jonese je tady!

Mysleli jste si, že mají knihovníci nudný život? Dobrodružný biják Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu, který na COOLu začíná už v pátek večer, vás přesvědčí o opaku! Ústřední hrdina s tváří Noaha Wylea se tu přidá k organizaci Librarians, která hlídá nejdůležitější artefakty z lidských dějin – záhy nato však její soupeři ukradnou Kopí osudu, a Flynn se tak musí vydat na jeho stopu. Než se tak stane, načtěte si o Flynnovi všechno důležité.

09) Značka The Librarian vznikla v roce 2004 pro sérii filmů (později i seriál) popisující hrdinu Flynna Carsena jako ochránce tajné kolekce artefaktů. Podobnost se sérií Indiana Jones nebo hrami Tomb Raider sága jistě nezapře, oproti nim však cílí primárně na televizní sféru.

08) Za vznik Flynna Carsena je zodpovědný Dean Devlin, producent filmové Hvězdné brány, který kanálu TNT představil námět scenáristy Davida Titchera. TNT si zejména pochvalovala, že má Carsenova plánovaná trilogie filmů v hlavní roli relativně křehkého hrdinu, nikoliv dalšího komiksového supermana.

07) David Titcher sám se později stal producentem celé trilogie a později i seriálu Knihovníci. Krom této ságy má na triku i seriál Houdini and Doyle (kriminálka, kde se setká slavný autor detektivek a iluzionista) a film Cesta kolem světa za 80 dní z roku 2004 (ten s Jackiem Chanem).

06) Mladého akademika na cestě k dobrodružné kariéře, tedy ústředního Flynna Carsena, si zahrál Noah Wyle, jehož znáte z filmu Bílý oleandr nebo seriálu Pohotovost.

05) Jako typický promiskuitní hrdina moderní éry vystřídá Carsen během celé trilogie trio sličných kolegyň – v Honbě za Kopím osudu mu sekunduje Sonya Walger (Penny ze Ztracených), ve druhém díle pro změnu Gabrielle Anwar (Fiona ze Status: Nežádoucí) a ve třetím zase Stana Katic (Beckettová z Castla na zabití).

04) Potenciálně může Flynn Carsen zažít ještě celou řadu šlamastyk – jak totiž později odhalila navazující díla, v kolekci Knihovníků se nachází třeba Teslův paprsek smrti, Svatý grál, Hirošimská atomová bomba (?), Archa úmluvy, Zlaté rouno, Excalibur, Pandořina skříňka, Létající koberec nebo „skutečná“ Mona Lisa.

03) Dle plánu vznikla dvě pokračování – Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) a Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008). První se točilo v jižní Africe, druhé v Louisianě.

02) V roce 2009 se Devlin nechal slyšet v tom smyslu, že produkce uvažuje o vzniku kinofilmu. Z toho nakonec sešlo, avšak namísto něj se TNT rozhodlo pro jiné rozšíření knihovnického vesmíru.

01) V roce 2014 se totiž rozjel seriál Knihovníci, který pokračoval v Carsenově filmové zápletce. Po čtyřech sériích by sice ukončen, dočkal se však třeba dvou nominací na prestižní ceny sci-fi filmů a seriálů Saturn.

Dobrodružný film Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný