23. srpna 2021 00:09

9 věcí, které nevíte o komiksovce X-Men: Apokalypsa: Kdo si chtěl zahrát Mystique?

Pan Apokalypsa vás očekává!

V neděli večer se na COOLu rozpoutá nefalšovaná mutantí Apokalypsa. Ve třetím díle prequelové trilogie se X-Meni utkají s arcipadouchem Apocalypsem, který chce samozřejmě ovládnout celý svět. Profesor X a Magneto tak budou muset naverbovat mladé verze Cyclopse, Nightcrawlera nebo Jean Grey, což... povede k dost nevyzpytatelnému zachraňování civilizace. Co všechno o něm (dost možná...) nevíte?

09) Hlavní scenárista Simon Kinberg řekl, že prequelová řada První třída – Budoucí minulost – Apokalypsa vytváří pro jednu ze svých postav dokonalou trilogii. Nejspíše ale netipnete, pro kterou! Jde totiž o Mystique. Podle Kinberga ji série nejprve ukazuje na straně Xaviera, poté Magneta, jenom aby se na jejím konci vrátila „domů“.

08) V komiksové předloze Age of Apocalypse zasáhla válka o budoucnost lidstva a mutantstva i celou řadu dalších místních marveláckých superhrdinů. Mezi padlými byli Peter Parker, Hulk, Iron Man i Doctor Doom. Jde však samozřejmě jen o další alternativní realitu, toho času nazvanou „Earth-295“.

07) Do role Apocalypse byli zvažováni Tom Hardy (Bane z Temný rytíř povstal) a Idris Elba (Heimdall z Thora). Nakonec role připadla Oscaru Isaacovi, který hrál Poea Damerona v nových Star Wars.

06) Traduje se, že si James McAvoy oholil hlavu hned poté, co se dozvěděl, že bude v První třídě hrát Profesora X. Tehdy však ještě děj s jeho holou hlavou nepočítal, McAvoy tak musel po část natáčení nosit příčesek. V Apokalypse se však již shození vlasů konečně dočkal!

05) Když Apocalypse dorazí domů ke Storm, v televizi zrovna běží klasický díl prvního startrekovského seriálu jménem Who Mourns for Adonais. V tom se řeší silná mimozemská entita, kterou pozemšťané kdysi uctívali jako svého boha, jen aby se od ní v budoucnosti oprostili – děj tak svým způsobem odráží zápletku samotné Apokalypsy.

04) Sir Patrick Stewart před natáčením s nadsázkou řekl, že kdyby Jennifer Lawrence dělala režisérovi problémy, je on sám ochotný vzít její roli Mystique. Doslova sdělil, že je připravený být na place „nahý, namalovaný do modra“ a myslí si, že „svět je na to také připravený“.

03) Summersovic bratři, tedy Cyclops a Havok, se v Apokalypse poprvé objeví bok po boku. Doposud vystupovali buď v jedné, nebo druhé x-menovské trilogii separátně.

02) Režisér Bryan Singer nazval Apokalypsu svého druhu „uzavřením“ jeho šesti x-menovských filmů, ačkoliv připustil, že děj dává prostor pokračování s novou, mladou krví. V celém mutantím vesmíru ale film samozřejmě poslední není – po jeho premiéře jsme se dočkali ještě Logana, druhého Deadpoola nebo pokračování Apokalypsy nazvaného Dark Phoenix.

01) Po akvizici studia 20th Century Fox studiem Disney se X-Meni konečně vrátili domů k Marvelu. Nevyhnutelně je tak čeká reboot a časem se postaví po bok ostatních (přeživších...) marvelovských superhrdinů.

X-Men: Apokalypsa začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný