12. července 2021 00:07

9 věcí, které nevíte o druhých X-Menech: Kterého mutanta si mohl zahrát Neil Patrick Harris?

Kupa zajímavostí k nejlepšímu filmu z x-menovské ságy.

Sága pokračuje – v neděli večer začíná na Prima COOL legendární komiksovka X-Men 2, dost možná nejlepší film celé série. Profesor X a Magneto se tentokrát budou muset spojit proti hrozbě generála Strykera, jenž se snaží mutanty vyhubit jednou provždy! Vzpomněli jsme, jak film vznikl a které obskurní příběhy doprovázely jeho natáčení.

09) Na schválení druhého dílu došlo prakticky hned poté, co první X-Meni vstoupili do kin. Režisér Bryan Singer řešil inspiraci několika různými komiksovými příběhy, mimo jiné i virem Legacy, který se nakonec objevil až ve třetím wolverinovském filmu Logan.

08) Nakonec Singer zvolil grafický román God Loves, Man Kills z roku in 1982 – cílem totiž bylo nabídnout pohled lidského záporáka na mutantí problematiku. Zatímco William Stryker je však v původním románu náboženským vůdcem sekty, tady je především vojákem. Příběh o spojení mezi Magnetem a Xavierem je stále přítomný, v předloze však zase zcela absentuje Wolverinova linka.

07) Jak potvrdili herci i fanoušci, Strykerův démonický představitel Brian Cox je naživo velmi příjemnou osobou. Dalším nováčkem byl ve filmu Alan Cumming, který sehrál mutanta Nightcrawlera. Než byl do role zvolen, zvažován byl i Neil Patrick Harris (Barney z HIMYM). Posuďte sami, zdali si ho tam dovedete představit:

06) Většina komparzistů ve scénách „zmrazených“ lidí je tvořena mimy, právě ti jsou totiž schopni vydržet dlouho bez hnutí. Nejspíše by se při natáčení leccos usnadnilo, kdyby X-Meni vyrazili přímo do Paříže...

05) Slavná první scéna s přepadením Bílého domu byla vzhledem ke své stopáži překvapivě drahá. Replika prezidentské Oválné pracovny byla například tak detailní, že filmaři její stavbou strávili celé dva měsíce!

04) Lahůdkou bylo i líčení některých herců. Rebecca Romijn, která v původní x-menovské trilogii hrála Mystique, si například polepšila – namísto sedmi hodin trvalo její líčení „jenom“ pět hodin. Alan Cumming však musel v maskérně pro nanesení kostýmu Nightcrawlera strávit celých 10 hodin...

03) Beast alias Hank McCoy má ve filmu cameo v televizní debatě. Původně měla být jeho role o fous větší, na více scén však už nezbyl prostor. Stejně tak se měl objevit i Gambit a z jedničky se měli vrátit Toad a Sabretooth, všichni však byli vyškrtnuti právě kvůli nedostatku času a stopáže.

02) V době premiéry film utržil zápis do Guinessovy knihy rekordů jako největší premiéra vůbec – 2. května 2003 šel do 3741 kin.

01) Když Hugh Jackman točil flashback za Weapon X, kdy běhá před kamerou nahatý jako maniak, v jedné z vedlejších místností mimo kameru ho najednou zarazila zvláštní podívaná – několik ženských členek štábu (a matka Jamese Marsdena alias Cyclopse) se tu na něj zdálky dívalo a mávalo na něj dolarovými bankovkami jako na striptéra.

Komiksová klasika X-Men 2 začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný