9. října 2023 00:09

9 věcí, které nevíte o Transformers 3: Proč v nich nehraje Megan Fox?

Do třetice všeho plechového. Transformers jdou do války!

Úvodní robotí trilogie vrcholí – Transformers 3 začínají na Prima COOL už v neděli večer! Autoboti a Decepticoni se opět servou jako koně poté, co na Měsíci najdou starou cybetronskou kosmickou loď a otce zakladatele Autobotů. Opět u toho bude Sam (Shia LaBeouf), tentokrát však již nikoliv Mikaela (Megan Fox). A to není jediná změna. Natáčení trojky bylo ostatně asi nejzajímavější v rámci celé série!

09) Bay sám přiznal, že se mu druhý díl Transformerů příliš nevyvedl, a rozhodl se, že třetí díl „nebude stát za starou belu“. Finále zamýšlené trilogie se proto mělo mj. opět vrátit k militaristické lince „bratrstva neohrožených“ a vypointovat Samův příběh. Bay se ostatně nechtěl vrátit ke čtyřce a přesvědčil ho až velmi tučný šek.

08) Alan Tudyk sdělil pro časopis Empire, že hraje stejnou postavu, jakou hrál v „drogové komedii“ 28 dní (z roku 2000, neplést s 28 dní poté), tedy německého gay umělce. „Rozhodl jsem se, že je to tentýž chlápek. Dostal se z odvykačky a konečně něco dělá se svým životem,“ řekl. Krom dvojky Transformerů je tak třetí díl pokračováním i docela jiného bijáku!

07) Ve filmu bylo podle Baye zničeno 532 vozidel. Většina byla poskytnuta pojišťovnou, šlo totiž o vozidla poškozená během povodní.

06) Jeden vůz však byl při natáčení ve Washingtonu poškozen policí! Šlo o kultovní Chevrolet Camaro alias filmovou podobu Bumblebeeho, který srazilo policejní SUV během jízdy k místu, kde byl nahlášena bomba. Jeden policista byl zraněn, Camaro nicméně bylo na odpis. Ve zbytku filmu proto natáčeli s jeho „dvojčetem“.

05) Na odpis byla ovšem i Megan Fox – její Mikaela se po dvojce již nevrací, herečku totiž vyhodil Steven Spielberg poté, co připodobnila Baye k Adolfu Hitlerovi. Namísto ní byla do role Samovy nové přítelkyně obsazena rozkošná Rosie Huntington-Whiteley.

04) Bezpochyby největší celebritou ve filmu byl však někdo docela jiný – astronaut Buzz Aldrin, druhý muž na Měsíci, který si v cameu střihl sebe sama. Není bez zajímavosti, že byla ústřední zápletka o „tajném úkolu Apolla 11“ v robotí trilogii přítomná již od počátku – nemlich stejnou story měl totiž román Ghosts of Yesterday, který byl předskokanem prvních Bayových Transformerů.

03) Jako tradičně byli největšími hrdiny filmu počítačoví animátoři. Vedoucí animátor Scott Farrar se nechal slyšet, že byl Sentinel Prime, onen zakladatel Autobotů, vymodelován podle tváře Seana Conneryho.

02) Podobně je na tom další mašina – obří Driller. Ten byl sestaven ze 70 tisíc (!) digitálních kousků a v ILM potřebovali na vyrenderování jediného políčka 122 až 288 hodin (druhá cifra platí pro jeho žraní mrakodrapu).

01) Film byl jednou z posledních rolí Leonarda „Spocka“ Nimoye, který v originále namluvil autobotího zakladatele. Pro znalce Star Treku přitom Transformers 3 jasně dopředu telegrafovali, že s jeho robotí postavou není něco v rychtyku – stane se tak v okamžiku, kdy dva pidiroboti v Samově bytě sledují televizi, kde běží díl Amok Time z prastarého Star Treku. Mašiny to okomentují tím, že to je epizoda, v níž „Spockovi hrábne“...

Transformers 3 začínají na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný