20. června 2022 00:04

7 věcí, které nevíte o Zoe Saldaně: Piráti z Karibiku jí málem ukončili kariéru

Expertka na hrdinky z filmových sci-fi má za sebou velmi zajímavé kariérní zákruty.

V neděli večer na COOL dorazí akční nářez Smrtící orchidej – který možná znáte i pod původním názvem Colombiana. Zoe Saldana se tu představí jako mafiánská dcerka, která se vydá na krvavou cestu pomsty za svou vyvražděnou rodinku. A Zoe sama se ukáže ve vzácné roli, kde nehraje nějakou ufonku. Jak se ale z téhle krasavice stala vlastně tvář (nejen) sci-fi bijáků?

07) Rodilá Američanka

Celé jméno Zoe Saldany je Yadira Saldaña-Nazario a narodila se na 19. června 1979 v New Jersey. Ale moment, neměli jste dojem, že vyrostla mimo USA? Inu, ano – její otec Aridio pocházel z Dominikánské republiky a matka Asalia z Portorika. A tragédie způsobila, že rodina v New Jersey nevydržela napořád…

06) Trauma z dětství

Papá Aridio totiž nešťastně zahynul během automobilové nehody, když bylo Zoe jen 9 let. Dcerka a její matka se poté přestěhovaly zpátky do Dominikánské republiky, kde Zoe řadu dalších let vyrůstala.

05) Královna burgerů

Zoe si mezitím musela přivydělávat běžnou prací – prošla si tak třeba Burger Kingem, kde pracovala ve výdeji v drive-thru. Prý si tamní šichty užívala, dokud jí jednoho dne nedošlo, že už si je neužívá. Inu, všichni jsme si tím museli projít, Zoe…

04) Skrytý talent

Bylo to paradoxně až v Latinské Americe, kde v sobě Zoe objevila lásku k tanci. Přidala se do místních tanečních skupin a akademií, aby se nakonec vyloupla jako velký talent! To umožnilo rodině návrat zpátky do New Yorku, kde Zoe začala tančit spolu s prestižní divadelní skupinou FACES v Brooklynu.

03) Cesta vzhůru

Odtud směřovala kariéra Zoe jen nahoru. Její první rolí byl nepříliš kvalitní, ale rozhodně vysokoprofilový snímek Britney Spears jménem Crossroads. Film sice nezískal srdce kritiků, rozhodně si však na sebe vydělal, což Zoe pomohlo se ziskem dalších rolí.

02) Cesta do geekdomu

První pořádnou rolí byla pro Zoe policistka ze Spielbergova Terminálu z roku 2004 – a v jedné ze scén tu provede i vulkánský pozdrav. Nejde o náhodu – Zoe byla od mala fanynka geekovské kultury. Odtud směřovala cesta do Star Treku, pak do Avatara a nakonec i do Strážců Galaxie.

01) Skoro skončila s hraním

Ještě před Terminálem si ale Zoe střihla i roli tvrdé pirátky Anamarie v prvních Pirátech z Karibiku. Na place se však dle svých slov cítila jako onuce a negativní zážitek ji skoro přiměl s hraním zcela seknout. Ještěže si to pak u Terminálu rozmyslela!

Smrtící orchidej začíná na Prima COOL v neděli ve 22:10.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný