15. srpna 2022 00:06

5 věcí, které nevíte o Želvách Ninja: Proč je nikdo nechtěl natočit?

Leonardo, Donatello, Michelangelo a Raphael kralovaly osmdesátům letům a... vlastně se jim podařilo přežít dodnes!

Michael Bay se vrací! Jím produkované Želvy Ninja dorazí na Prima COOL už v sobotu večer. Spolu s Michelangelem, Donatellem, Leonardem a Raphaelem přijde i sličná Megan Fox, aby to společně natřeli úhlavní nemesis party, Trhačovi. Za desítky let od svého vzniku ušly Želvy dlouhou cestu – vzpomněli jsme proto na patero zajímavostí z jejich historie.

05) Trhač je inspirován... struhadlem

Trhačovy kořeny nejsou tak překvapivé, uvážíme-li… jeho jméno (anglicky Shredder). Ostatně i design jeho obličejové masky, zvláště ve starších dílech, struhadlo na sýr notně připomíná. Přesto je trochu překvapivé, jak doslovná byla inspirace pro Trhače. Původní kreslíř Kevin Eastman dostal nápad na záporáka poté, co mu došlo, že by kuchyňské struhadlo „v rukách špatného člověka mohlo být potenciální zbraní“.

04) Cestovaly vesmírem s pomocí krávy

Někteří lidé filmu občas vytýkají přílišné šílenství, faktem ale je, že Želvy Ninja neměly k bizarním příběhům nikdy moc daleko. Považte ostatně zápletky ze 72 čísel jejich sešitů Teenage Mutant Ninja Turtles Adventures. Prvních pár dílů bylo vše docela normální – pak však želvy v čísle 7 unesla obří kraví hlava (!) do vesmíru (!!), kde musely bojovat v gladiátorské aréně o to, aby se mohly vrátit domů…

03) April nebyla vždy reportérkou

Ačkoliv se Želvy Ninja vždy soustřeďovaly zejména na, inu, želvy, reportérka April O’Neil k nim patří v podstatě od nepaměti. Hlavní hrdinové totiž, jaksi, nejsou lidmi – a mít po ruce loajální novinářku se proto hodí. April však chvíli trvalo, než se reportérkou stala – původně byla totiž pracovnicí v laboratoři Baxtera Stockmana, kde ji želvy zachránily před robotickou myší. Teprve v kresleném animáku se z April stala pravidelná postava ve svém typickém žlutém overalu.

02) První film nechtěl nikdo natočit

Moderní inkarnace Želv Ninja není jejich jedinou filmovou verzí, původní snímek vznikl již v roce 1990 a obrázek Trhače výše pochází právě z něj. Jakkoliv však byly komiksové Želvy Ninja už tehdy populární, žádné studio se látky nechtělo dotknout. Hlavní důvod kravaťáků byl vždy stejný – kvůli kasovnímu neúspěchu Kačera Howarda z roku 1986 měli dojem, že jsou filmy podle komiksů prokleté a nefungují. Bylo by zajímavé slyšet, co tito lidé říkají dnes...

01) Šlo o parodii Daredevila

Dnes, ve věku superhrdinů oděných do americké vlajky, poletujících na kladivu nebo disponujících vysouvacími kočičími drápky, to jednomu nepřijde – byly však časy, kdy si lidé při vyslovení pojmu „Želvy Ninja“ spíše ťukali na čelo. Absurdita celého dílka nejlépe vyzní z celého překladu názvu – „Náctileté mutantní ninja želvy“! To však mělo svůj důvod – oba autoři původního komiksu, Peter Laird a již zmíněný Kevin Eastman, totiž zamýšleli Želvy ninja jako parodii svého milovaného Daredevila. Dokonce později vytvořili i speciální díl, v němž si utahovali z Affleckova filmu. Kdo ví, co by říkali na dnešní, výrazně povedenější inkarnaci marveláckého borce.

Želvy Ninja začínají na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný