2. srpna 2021 00:08

9 věcí, které nevíte o Wolverineově druhé sólovce: Jak vydláždila cestu pro Deadpoola?

Hurá do Japonska, Wolverine se tam pojede zbavit nesmrtelnosti!

Už v neděli večer na COOL dorazí komiksový biják Wolverine. Druhá sólovka s „Rosomákem“ se odehrává v Japonsku, kde Logan dostane nečekanou nabídku od starého známého – může se zbavit své nesmrtelnosti! Zaplete se přitom do místních třenic s organizovaným zločinem, jak to celé dopadne, vám už ale neprozradíme. Wolverine je každopádně zajímavým náhledem na to, jak se studio 20th Century Fox vydalo na cestu vstříc Deadpoolovi a hlavně Loganovi, tedy třetímu wolverinovskému filmu. Jak a proč ale vlastně vznikl?

09) O natočení druhého Wolverinea se poprvé začalo spekulovat již v září 2007, kdy Gavin Hood (režisér prvního Wolverinea) přišel s nápadem film zasadit do Japonska. Filmaři plánovali biják natočit jako pokračování právě X-Men Origins: Wolverine a tedy jako další prequel k prvním X-Menům. Děj se inspiroval u limitované komiksové série Wolverine, kterou v 80. letech napsal slavný Frank Miller (Sin City). Hugh Jackman se přitom nechal slyšet, že jde o nejlepší komiks s Wolverinem, který kdy četl.

08) Dlouho se zdálo, že bude mít Wolverine nečekaného režiséra v Darrenu Aronofskym (Fontána). Ten však na režijní stoličku nakonec neusedl, jelikož po rozchodu s Rachel Weisz v roce 2010 zjistil, že by kvůli natáčení musel na dlouho opustit New York. To by ale limitovalo jeho kontakt se zbytkem rodiny, a tak z projektu vycouval.

07) Nakonec film režíroval James Mangold, který má na triku na první pohled poněkud mimoběžné filmy jako Kate & Leopold, Walk the Line nebo western 3:10 Vlak do Yumy. Později však natočil i vysoce oceňovaný třetí wolverinovský film Logan (kromě Deadpoolů jediné x-menovské eRko), takže v něm talent rozhodně dřímal.

06) Hugh Jackman prohlásil, že jde o první film, v němž se skutečně cítil dostatečně nabušený k hraní Wolverina. Nikdy předtím prý neměl dost času nabrat akurátní muskulaturu. Jackman před natáčením absolvoval dietu kulturistů a konzumoval až 6 000 kalorií denně, aby měl z čeho makat. Před scénou, kdy se ve filmu objeví bez svršků, nepil 36 hodin žádné tekutiny, aby získal abnormální vzhled cév. Prý kvůli tomu málem vyklopil obsah žaludku, za ten záběr mu to ale stálo!

05) Snímek měl v Japonsku premiéru až v polovině září, tedy měsíc po zbytku světa. Důvodem byla snaha nestrefit se do srpna, na který připadá výročí atomového bombardování Hirošimy a Nagasaki. Právě flashbackem do prvního útoku totiž film začíná a jak známo, Japonci jsou na tohle téma dodnes notně citliví.

04) Samurajský meč se šesti znaky, který Yashida ve filmu předá Wolverinovi, má na sobě napsáno: „Nikdy zemřel, nikdy nezestárnul, nikdy nebyl zničen.“ Příhodný popis Wolverineova života!

03) Natáčet se mohlo o řadu měsíců dříve, produkce však musela být pozdržena kvůli tragickému tsunami Tōhoku, které v roce 2011 zasáhlo japonské ostrovy. Jde mimochodem o tsunami, které mělo za následek i Fukušimu.

02) Wolverine měl v kinech přístupný „mládežnický“ rating PG-13, Mangold ale sestříhal i prodlouženou eRkovou verzi, která vyšla na DVD a Blu-rayi. Lze tak říct, že Wolverine opatrně testoval půdu pro pozdější vznik Deadpoola a Logana.

01) Wolverine je pravděpodobně jediný x-menovský film, který obstojí sám o sobě – tedy že je možné ho sledovat bez závislosti na jiných dílech. Ačkoliv zápletka dílčím způsobem vychází z konce třetích X-Menů, není znalost reálií potřebná. Cílem filmařů bylo přímo natočit biják, jenž by mohli sledovat lidé sérií nepolíbení. V původním návrhu byl Wolverine dokonce jediným mutantem v celém filmu!

Wolverine začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný