2. srpna 2021 00:03

7 věcí, které nevíte o Wolverinovi: Málem ho hráli borci z Matrixu, Gladiátora nebo Pána prstenů!

Dnes už se tomu těžko věří, ale Wolverine má být ve skutečnosti prcek...

V neděli večer na COOL dorazí Wolverine ve filmu, ehm, Wolverine, a my k této příležitosti připomínáme, jak vlastně adamantiový borec vznikl, jak vypadá v komiksu a jak ho Marvel před lety nechal zemřít.

07) Poprvé se objevil v roce 1974 v Hulkovi #180

Wolverine se jako postava narodil na stránkách komiksu s Hulkem – byl přitom celý zahalen, původně jej totiž scenáristé viděli jako mladíka s umělými nasazovacími čepelemi.

06) Modelem mu stál Clint Eastwood

Pokud vám Hugh Jackman občas připomíná mladšího Clinta Eastwooda, nejde o náhodu – Wolverinova postava byla Eastwoodem přímo inspirována a Hugh byl následně vybrán i pro fyzickou podobnost staršímu herci.

05) Hugh Jackman je ve skutečnosti moc vysoký

Vzhledem k parádnímu Hughově přednesu bychom mohli zapomenout, že ačkoliv má Wolverinovo filmové já skoro 190 cm, v komiksu měl Wolverine mrzkých 160 cm!

04) Mohl však mít docela jinou filmovou tvář

V plánované (a neuskutečněné) verzi filmu X-Men z roku 1989 měl Wolverina hrát Bob Hoskins (!). Do filmu z roku 2000 pak byli zvažováni i Keanu Reeves, Russell Crowe nebo Viggo Mortensen.

03) Bojoval po boku Kapitána Ameriky... ve druhé světové válce

Ve světě komiksů, kde práva na různé marvelácké hrdiny nevlastní vícero konkurujících studií, bylo nakonec odhaleno, že se Stevem Rogersem ve 40. letech bojoval i o fous mladší Wolverine.

02) Přišel o svou regeneraci

Nejen ve filmu Logan: Wolverine, ale i v komiksech začal Wolvie v jednu chvíli nabírat jizvy, protože jeho samoléčící schopnost razantně zeslábla.

01) A pak umřel!

Ztráta regenerace ale byla jen příznakem, v roce 2014 totiž původní Wolverine i zaklepal bačkorama! Jak dlouho vydržel pohřbený? Nakonec ne moc dlouho, už v roce 2018 byl totiž vzkříšen v minisérii s přímočarým Return of Wolverine.

Wolverine začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný