24. února 2020 10:06
redakce Prima Living

9 věcí, které nevíte o Útoku na Bílý dům: Co má společného s Call of Duty: Modern Warfare?

Moderní odpověď na Smrtonosnou past... v Bílém domě!

Ve středu ve 20.00 se na Prima MAX rozpoutá Útok na Bílý dům. Skupina padouchů se tu rozhodne obsadit sídlo americké moci a dostat se na kobylku prezidentovi s tváří Jamieho Foxxe. Ten však bude mít po boku tajného agenta Channinga Tatuma a vy tak dostanete velmi sympatickou akční týmovku, která se snaží konkurovat jednomu náramně slavnému filmu.

09) Scénář Útoku na Bílý dům vymyslel James Vanderbilt v přímé inspiraci původní Smrtonosnou pastí a Air Force One. Snímek pak byl v překvapivě rychlém čase přiklepnutý Rolandu Emmerichovi.

08) Jamie Foxx se ve svém přednesu prezidenta zjevně a přiznaně inspiroval tehdejším prezidentem Obamou. Ten sám řekl, že film viděl a užil si jej. Jak by Útok na Bílý dům vypadal dnes, se však můžeme jen dohadovat…

07) Biják každopádně vznik l v rekordním čase – 45 kulis včetně Bílého domu, Pentagonu, Kapitolu, letadel, tanků i vrtulníků bylo postaveno za pouhých 10 týdnů. Nemohl by Emmerich v exteriérech natočit nějaký film o českých dálnicích nebo vlakových drahách?!

06) Praktický celý film vznikl (až na pár záběrů z Washingtonu) ve studiu v Montrealu s tím, že bylo pro venkovní scény typicky používáno modré pozadí. Emmerich si tento přístup vyžádal proto, aby měl totální kontrolu nad tím, jak budou scény ozvučeny a koncipovány.

05) V soukromém kině Bílého domu se ve filmu promítá Lawrence z Arábie z roku 1962.

04) Tatumův bílý nátělník je samozřejmě přímým odkazem na odění Johna McClanea v původní Smrtonosné pasti!

03) Útok na Bílý dům byl v kanadské provincii Ontario z původně všemi přístupné kategorie přeratingován do kategorie 14A, čili už skoro pro mladistvé s občankou. Příliš smyslu však tato změna nedávala, na změnu totiž došlo až dva měsíce po premiéře.

02) Film se odehrává 4. října 2014, tedy rok a čtvrt po premiéře filmu. Jen pro zajímavost, skoro přesně o dva fiktivní roky později probíhá ruský útok na Washington D.C. ve hře Call of Duty: Modern Warfare 2. Také si po přežití dvou podobných bitev v minulých letech připadáte tak drsňácky?!

01) Útok na Bílý dům se v roce 2013 potkal v kinech s jiným snímkem velmi podobného ražení – Pádem Bílého domu s Gerardem Butlerem. Druhý zmíněný výtečník se dočkal dvou pokračování, lze tedy říct, že se s následky tohoto šest let starého soupeření potýkáme dodnes!

Útok na Bílý dům začíná na Prima MAX v úterý ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný