22. května 2023 00:03

9 věcí, které nevíte o dvojce Underworldu: Kate Beckinsale se chtěla inspirovat Terminátorem a Vetřelci

Přehlížená dvojka Underworldu měla mít například odvážnou postelovou scénu...

V neděli večer bude COOL patřit akční fantasmagorii Underworld: Evolution. Selene a Michael se v ní budou muset utkat s dalším vampýrským kápem a opět to celé bude smrdět střelným prachem. Evolution je jako druhý díl trochu přehlížen – už nebyl tak originální jako jednička, ani tak zajímavý jako pozdější díly. Přitom ale jde o příjemný návrat k tomu, co v Underworldu fungovalo nejlépe, navíc tu je dost ožehavý příběh zpoza kulis…

09) Dvojka Underworldu navazuje na díl první, je to však naposledy, co se série drží svých kořenů – vzápětí totiž filmařům došlo, že kvůli Michaelovi s tváří Scotta Speedmana do kina nikdo nechodí, a tak se s ním série rozloučí. Evolution je tedy jeho druhým a posledním výskytem mezi krvesaji.

08) Tony Curran, jenž si zahrál hlavního záporáka Marcuse Corvina, se pochlubil unikátní klauzulí, kterou obsahovala jeho smlouva. Vymohl si totiž, že pokud chce, může nosit upíří zuby i mimo natáčení svých scén!

07) Tony asi sám věděl, že mu role upíra vyhovuje víc, než je jinak běžné. Jako čistokrevného upírského Kněze jsme ho totiž mohli vidět už o pár let dříve ve druhém (pražském) Bladeovi.

06) Možná víte, že mezi jedničkou a dvojkou Underworldu došlo mezi Kate Beckinsale (Selene) a režisérem Lenem Wisemanem ke vzplanutí citů (a následně tedy i k manželství). Na dvojce Underworldu se to podepsalo trochu legračním způsobem – židle pro Kate, která se u jedničky označovala jejím jménem, byla tentokrát podepsána jako „Moje zlatíčko“ a spoustou srdíček.

05) Kuriózní kauzička se rozhořela kolem intimní scény mezi Michaelem a Selene, která byla původně natočena pěkně žhavě v plné nahotě a Selene při ní nikoliv jednou, ale hned dvakrát dosáhla orgasmu. Což byl ovšem problém pro její představitelku Kate Beckinsale, jíž nahota ve finále přišla moc odhalující a vydupala si značné prostříhání.

04) Ale! Několik políček původní sestřihu nakonec v materiálu přesto zůstalo, protože (údajně) vlivem náročného přestříhávání zabloudily do do scény, kdy je Selene probodnuta Marcusem.

03) Holčička, která hraje mladou Selene, není žádná náhodná herečka – jde o skutečnou dceru Kate Beckinsale a Michaela Sheena, jejího předešlého dlouhodobého partnera. Ten si mimochodem v sérii Underworld několikrát střihl vlkodlaka Luciana.

02) Traduje se, že se Kate Beckinsale při vykreslení Selene údajně chtěla inspirovat ženskými hrdinkami z Vetřelců a Terminátora. Len Wiseman jí ale řekl, že by se spíše měla zhlédnout spíš v tom, jak brutálně rozdává kopance Russell Crowe v krimi L. A. – Přísně tajné.

01) Natočit Underworld: Evolution trvalo jen 71 dnů a vše klapalo jako na drátkách. Po dvojce už se však tahle skvadra nikdy pořádně nesešla a zřejmě ani nesejde. Třetí díl byl totiž prequelem, ve čtyřce a pětce se nevrátil Michael, a jelikož se Kate Beckinsale s Lenem Wisemanem později rozešla, první dva Underworldy již navždy zůstanou béčkovými nástupci Matrixu, k nimž se není jak stoprocentně vrátit.

Underworld: Evolution začíná na Prima COOL v neděli ve 23:35.

Ohodnoťte film Underworld: Evolution na Kinoboxu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný