22. prosince 2017 21:03

9 věcí, které nevíte o filmové trilogii Labyrint: Jména hlavních hrdinů mají skrytý význam!

Prima COOL - Filmy na přání 24.12.

Šťastné a labyrintové!

Štědrý večer vám na Prima COOL pořádně zamotá hlavy - od 20.00 totiž 24. prosince dáváme první dva díly trilogie Labyrint, známé také jako Maze Runner. Moderní sci-fi o partě teenagerů, kteří jsou v postapokalyptickém světě oběťmi... všelijakých běžeckých nechutností, vznikla na motivy stejnojmenné knižní série. Při tlumočení na filmové plátno však Labyrinty mnohdy musely kráčet nečekanými stezkami. Poznejte 9 zajímavostí o dvou natočených filmech i jejich nadcházejícím bráškovi.

09) Hrdinové prvního Labyrintu například díky natáčení v reálné divočině (mínus digitální stěny labyrintu) čelili ohrožení ze skutečných jedovatých hadů! Produkce musela najmout specialisty na odchyt, kteří dávali pozor, aby to s herci nebyla větší otrava než obvykle. Nakonec před první klapkou došlo na odchyt 25 háďat, z nichž největším byl metr a půl dlouhý chřestýš.

08) Pokud ani vám nejdou jména postav z filmu přes pysky, nejste sami. V románu byly jejich jména inspirována slavnými historickými génii, což v knize mělo… o fous větší význam než ve filmu. Celkově jména znamenají: Thomas (Thomas Edison), Alby (Albert Einstein), Newt (Isaac Newton), Chuck (Charles Darwin), Gally (Galileo), Teresa (Mother Teresa), Winston (Winston Churchill) či Ben (Benjamin Franklin).

07) Stěny labyrintu ve filmu působí možná vysoce, v knize však byly mnohem, MNOHEM vyšší – sahaly absurdně vysoko, takže bylo zhola nemožné, aby na ně někdo vyšplhal. Nakonec i celý labyrint byl pod střechou umělé dómu – nebe i počasí v něm byly zcela umělé.

06) Ironií osudu původně skoro vznikl zcela jiný film. Režisér Wes Ball se s kravaťáky z Foxu původně sešel kvůli natáčení celovečerní verze svého krátkého filmu Ruin. Nakonec však měli producenti jiný nápad a nabídli mu k natáčení právě Labyrint. Ball z toho byl tak paf, že při castingu zcela zapomněl herce vyzkoušet z toho, jestli vůbec zvládají běhat…

05) Druhý Labyrint šel do kin rok po prvním. Původně studio nechtělo schválit pokračování příliš brzy – idea byla počkat, jak si první díl bude vést v kinech a pak možná odklepnout dvojku. Když však byly dojmy z filmu a jeho přijetí všeobecně dobré, producenti si vše rozmysleli.

04) Wes Ball v druhém díle poněkud utíká od románové předlohy – liší se jak hlavní zápletka, tak i pozadí mnoha postav. Nebudeme spoilerovat, řekněme však, že změny byly k dobru a zrychlení děje – Ball přitom očekává, že se zpátky k románu přiblíží ve třetím filmu. O něm ale až za okamžik…

03) Hráči videoher se u druhého filmu nápadně zarazí – když se totiž ukáže jisté (nespoilerujeme!) monstrum, jeho… vzhled i ozvučení je v podstatě zcela identické jako u clickerů z melancholické střílečky The Last of Us.

02) Hned tři herci z druhého Labyrintu si zahráli ve Hře o trůny, ale každý z nich zcela separátně. Znát tak můžete Thomase Brodie-Sangstera (Jojen Reed), Aidana Gillena (Malíček) a Nathalie Emmanuel (Missandei).

01) Třetí Labyrint s podtitulem Vražedná léčba měl již dorazit, na jaře 2016 se však při natáčení vážně zranil představitel hlavního tahouna Thomase Dylan O'Brien. Datum premiéry se tak muselo posunout o celý rok dopředu. Momentálně je film připraven na uveřejnění v půlce ledna 2018 – po vánočním opáčku na COOLu tak na finále celé trilogie nebudete muset čekat příliš dlouho!

Labyrint: Útěk a Labyrint: Zkoušky ohněm vám na Prima COOL okoření Štědrý večer již od 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný